2009 m. gruodžio 21 d.

Tradicinio karate turnyras „Kalėdinė taurė 2009“

17 – tus metus iš eilės Vilniaus tradicinio karate do klubas „Lūšis“ subūrė tradicinio karate entuziastus į tarptautinį tradicinio karate turnyrą „Kalėdinė taurė 2009“. Šiame turnyre dalyvavo per 100 sportininkų iš Lietuvos bei Latvijos, kurie atstovavo 8 – iems tradicinio karate klubams.

„Kalėdinė taurė 2009“ - šventinis turnyras, kuriame vyrauja draugiškumo, pagarbos dvasia, pakili artėjančių švenčių nuotaika. Turnyre dalyvavo įvairiausių amžiaus grupių sportininkai. Patys mažiausi klubo „Lūšis“ nariai varžėsi estafečių rungtyse, kuriose demonstravo savo vikrumą, išradingumą, drąsumą bei sumanumą. Vyresni kolegos ir suaugę sportininkai varžėsi tradicinio karate individualiose kata ir kumite rungtyse.

Savo gražiomis kovomis sportininkai džiugino savo trenerius, teisėjus bei žiūrovus. Dėka aukšto sportininkų meistriškumo, profesionalaus teisėjų darbo varžybos praėjo labai sklandžiai, pagal iš anksto numatytą tvarkaraštį. Žinojimas, kada planuojami startai, leido sportininkams geriau pasiruošti kovoms, susiplanuoti apšilimą ir maksimaliai efektyviai išnaudoti savo galimybes.

Klubo vardu nuoširdžiai dėkojame kolegoms už dalyvavimą „Kalėdinėje taurėje 2009“, už puikų sportininkų parengimą, pagalbą organizuojant renginį. Taip pat norime nuoširdžiai padėkoti visiems prisidėjusiems prie šio renginio organizavimo savo mintimis, idėjomis, darbu, dovanomis!

Atskirai norime paminėti renginio rėmėją, spaustuvę „KRONTA“, kuri įsteigė prizinį knygų fondą, skirtą geriausių tradicinio karate sportininkų paskatinimui.

Pasinaudodami proga linkime gražių, jaukių, šiltų ir prasmingų švenčių. Iki kitų susitikimų!

2009 m. gruodžio 8 d.

"SeiDo" dovanų kuponas - puiki Kalėdų dovana!

Mielieji, artėja gražiausios metų šventės, Šv. Kalėdos! Ne už kalnų ir Naujieji, su naujais lūkesčiais, naujais ketinimais, naujais tikslais, naujomis viltimis.

Šios šventės atneša ramybę, susikaupimą, nueito kelio įvertinimą ir gausybę dovanų. Išrinkti savo artimiems ir mylimiems žmonėms dovanėles kartais tikrai nelengva. Ko linkime dažniausiai? Sveikatos!

Mes siūlome Jums savo linkėjimus paversti realybe ir artimiesiems padovanoti saviugdos centro "SeiDo" dovanų kuponą. Su šiuo kuponu Jums artimas žmogus galės pats pasirinkti tinkamiausią užsiėmimą, patogų laiką, mokytoją. Labai tikimės, kad tokia dovana bus geras postūmis Jūsų artimiesiems Naujuosius Metus pradėti prasmingai ir sveikai, o tiems, kurie jau sportuoja mūsų centre, už kiekvieną nupirktą dovanų kuponą, kurio vertė sudaro vieno mėnesio abonementinį mokestį, taikysime po 10 % nuolaidą nuo sekančio abonementinio mokesčio įsigijimo.

Dovanų kuponus galima įsigyti mūsų centre, adresu: Laisvės pr. 121, Vilnius. Perkant daugiau nei 5 dovanų kuponus pristatymas Vilniuje NEMOKAMAS!

Daugiau informacijos: 8 685 20355; 248 1555 arba info@seido.lt

Gražaus ir ramaus pasiruošimo ŠVENTĖMS!

2009 m. gruodžio 3 d.

Gruodžio 6 d. nemokamos karate, jogos ir taichi treniruotės

Šį sekmadienį, gruodžio 6 d. 16:00 val. SC "SeiDo" kviečia į NEMOKAMAS pažintines karate, jogos ir taichi pratybas. Pratybų metu per 1,5 val. galėsite susipažinti su visomis trimis centro disciplinomis, išklausyti mokytojų prisistatymus.

Daugiau informacijos apie nemokamas pažintines pratybas!

2009 m. gruodžio 1 d.

Joga antradienio ir ketvirtadienio vakarais

Nuo kitos savaitės (gruodžio 8 d.) SC "SeiDo" kviečia į jogą antradienio ir ketvirtadienio vakarais nuo 19:30 val.

Tai puiki galimybė lankyti jogos pratybas visiems, kurie darbus baigia vėliau. Pratybas ves "SeiDo" mokytoja Inga Rubikienė, praktikuojanti jogą Aštanga Vinjasa (Ashtanga Viniyasa).

PIRMAS UŽSIĖMIMAS NEMOKAMAS!

Aštanga(Ashtanga) yra Hatha jogos rūšis, kur didžiausias dėmesys skiriamas asanoms (pozoms), pranajamai (kvėpavimo kontrolei) ir vinjasai (asanų susjungimui kvėpavimu ir judesiu). Aštanga Vinjasa joga taip pat yra apibūdinama kaip „vaistas protui“, nes ji leidžia pasiekti gilią pusiausvyros ir ramybės būseną.

2009 m. lapkričio 23 d.

Tai chi : sveikata - psichologija

Specialistai priskiria Tai chi kūno psichoterapijos krypčiai. Teigiamas efektas siejamas su fizinio ir psichinio prado harmonizavimu žmoguje. Tai chi pasaulėžiūroje žmogus yra neskaidoma visuma, ir ši praktika padeda patirti fizinį ir psichinį aktyvumą kaip vientisą procesą, realiai išgyventi jų tarpusavio sąryšį.

Kas gi yra Tai chi žvelgiant psichologo akimis? Koks yra šios sistemos poveikis žmogaus organizmui ir psichikai?

Pirmiausiai mintimis Tai chi raminantis, atpalaiduojantis poveikis, kuris yra labai svarbus įveikiant streso pasekmes. Tai chi ne tik kyla iš ypatingos ramybės būsenos, bet ši praktika pati formuoja ir gilina šią būseną. Ji siejama su minkštu, laisvu, sulėtintu judesių pobūdžiu. Toks judėjimo būdas ne tik yra natūralus ir ekonomiškas, bet ir žymiai mažina nerimą. Tai relaksacijos efektas. O pasiekta ramybė, vidinė tyla leidžia giliau įsiklausyti į save, pilniau suvokti aplinką – tai, beje, labai svarbus ir kovos menų aspektas. Tačiau pagal Tai chi priešybių yin ir yang sąveikos principą, atpalaidavimas ir nusiraminimas turi būti atsvertas vidinės koncentracijos ir mobilizacijos būsena. Šios būsenos formavimą skatina ir ją palaiko būtinumas įsisąmoninti fizinius pojūčius, lygsvaros dinamiką, kvėpavimą, kūno padėčių seką, orientaciją erdvėje. Ypatingos koncentracijos reikia įvaldant tiksliai koordinuotus judesius, kuriuose derinami natūralumas ir griežtai reglamentuota forma. Tokiu būdu Tai chi tampa ir veiksmingu metodu dėmesiui lavinti – tiek sugebėjimui koncentruotis, tiek ir sugebėjimui pakankamai ilgai išlaikyti dėmesį ties pasirinktu objektu.

Tai chi emocinis fonas pasireiškia ne tik nusiraminimu. Estetizuotas požiūris į pasaulį ir žmogų sudaro vieną iš jo pagrindų. Todėl Tai chi yra tampriai susijęs su muzika, vaizduojamuoju menu, poezija. O jo psichologinį foną sudaro džiaugsmas ir laisvas kūrybiškumas – tai teisingo Tai chi atlikimo prielaida. Todėl sakoma, kad Tai chi yra būdas išlaikyti pusiausvyrą šurmulingame pasaulyje.

Įgūdis „būti savo kūne“ – sąmoningai suvokti judesius, stebėti kvėpavimą, jausti pagrindą po kojomis, orientuotis erdvėje – pratiną žmogų „neiškristi“ iš realybės, veikti čia ir dabar , reaguojant į aplinkos pasikeitimus. Žmogus veikia tikslingai ir, kartu, pilniau pasineria į įvykių eigą, neprisirišdamas vien prie rezultato kaip vienintelės vertybės. Neprisirišimas prie rezultato parodo, kad iš tikrųjų gyvenimas yra procesas, kad stabtelėjimas tolygus jo praradimui – pastovus yra tik keitimasis. Ir tai atveria žmogui galimybę pilniau išjausti kiekvieną akimirką ir mėgautis tuo, ką pasiūlo gyvenimas. Juk rezultatas yra ateityje ir jis yra baigtinis, o gyvename dabar ir neturime praleisti savo gyvenimo. Šis egzistencinis Tai chi aspektas gali padėti priimti ir įprasminti esamą situaciją, nepaisant jos sudėtingumo.

Tarpasmeninius santykius Tai chi modeliuoja porinėje formoje, vadinamoje tuišou (kinų kalba „stumdančios rankos). Partneriai palaiko savotišką nežodinį dialogą, apsikeičia mankštos judesiais, stengdamiesi kuo pilniau jausti vienas kitą. Taip išmokstama derinti minkštumą ir kietumą, veržlumą ir nuolaidumą; patiriama priėmimo ir atidavimo procesų esmė bendravime. Ši praktika leidžia išreikšti savo jausmus ir įsiklausyti į kitą žmogų, lavinti savo jautrumą, palaikyti gyvus, lanksčius santykius su partneriu.

Tai chi praktiškai demonstruoja psichinės ir fizinės sveikatos sąryšį. Nurodoma, kad laipsniškai vystoma sudėtinga judesių koordinacija atsipalaidavimo fone gerina sąnarių ir stuburo būklę, treniruoja centrinę nervų sistemą, harmonizuoja smegenų pusrutulių aktyvumą ir tuo pačiu stabilizuojančiai veikia žmogaus psichiką. Tai teigiamai įtakoja ir daugelį ligų, dažnai turinčių psichogeninį pagrindą: širdies kraujagyslių, kvėpavimo ir virškinimo sistemų susirgimai, miego sutrikimai, kai kurios asteninės neurotinės būsenos. Pažymėtina, kad Tai chi pratimai neturi apribojimų amžiui. Pagyvenę šio judesio meno entuziastai išlaiko gerą fizinę formą, būna aktyvūs, sugeba matyti džiaugsmingas gyvenimo puses.

Taigi, kalbėdami apie Tai chi, galime prisiminti senovės graikų posakį: „Sveikame kūne, sveika siela“. Tai chi yra daugiau nei fiziniai pratimai ir jo principai gali pasireikšti bet kurioje žmogaus veiklos srityje.

Taigi, Tai chi tampa gyvenimo būdu.

Parengė: Dima Kuniškis

Tai chi pratybos SC "SeiDo" vyksta pirmadieniais ir ketvirtadieniais nuo 19:30

2009 m. lapkričio 18 d.

Joga šeštadieniais Vilniuje SC "SeiDo"

Pranešame džiugią žinią!

Joga saviugdos centre "SeiDo" jau ir šeštadieniais nuo 9. 00 val. ryto.

P.s. Laiką bus galima koreguoti tiesiogiai susitarus su mokytoja. Pratybas ves mokytoja Gintautė.

Apie jogą. Joga reiškia susijungimą. Praktikuoti jogą - reiškia sujungti, suvienyti kūną ir protą. Joga yra vertinama kaip metodas padedantis išsaugoti fizinę sveikatą, gerinantis psichinę savijautą ir skatinantis dvasinį tobulėjimą. Šis kelias ne vien tiems, kurie gerai pasirengę fiziškai ar turi ypatingų dvasios polinkių.

Vakarų pasauliui hatha jogą pristatė Ajengaras (šiais metais Jam suėjo 92 metai). Jo joga ypatinga tuo, kad yra prieinama kiekvienam žmogui ir fiziškai pasiruošusiam ir fiziškai silpnam, turinčiam problemų, negalavimų. Jogą gali praktikuoti tiek jaunas, tiek senas, nes pagalbinių priemonių pagalba asanos atliekamos saugiai.

Praktikuodami jogą mes stipriname kūną, raumenis, sąnarius, širdies veiklą, plaučių darbą, nuraminame protą ir emociškai tampame stabilesni.

SC "SeiDo" jogos pratybos vyksta pirmadieniais - ketvirtadieniais ryte ir vakare!

2009 m. lapkričio 16 d.

"SeiDo" parodomoji karate ir jogos programa Vilniaus Akropolyje

Saviugdos centras "SeiDo" lapkričio 15 d. Vilniaus Akropolyje atliko parodomąją programą prekybos centro lankytojams.

Programoje mokiniai ir meistrai demonstravo karate ir jogos technikas, savigynos elementus, kuriuose atsiskleidė kasdienėse pratybose išugdyti kūno, proto ir valios sugebėjimai.

Ištraukas iš programos rasite "SeiDo" Facebook tinklapyje: www.facebook.com/centras.seido









2009 m. lapkričio 14 d.

Seminaras "Emocinė kompetencija"

Karate Joga Tai chi - saviugdos centre SeiD
KVIEČIA Į SEMINARĄ

EMOCINĖ KOMPETENCIJA

Seminarą ves lektorius Giedrius Dranevičius, - „Gyvenimas ne toks, kokį mes matome, o toks, kokie mes patys esame.“

Karate mokytojas ir lektorius Giedrius Dranevičius22 metai kasdienių tradicinio karate pratybų, nuolatinės stažuotės Europoje ir JAV pas geriausius savo srities Mokytojus. O taip pat keleri metai bendradarbiavimo su mokymų ir konsultavimų kompanijomis „TMD Partners“, „Smart“ organizuojant mokymus temomis: „Pasitikėjimas ir įtakojimas“, „Emocinė kompetencija“, „Streso valdymas“, „Kaip išnaudoti beprotišką tempą ir nuolatinius pokyčius asmeniniam augimui“, „Kelias, kuris veda į save“, „Mentorystė“, „Psichologinis pasiruošimas derybose“, „Išorinė ramybė ir vidinė energija“, „Ideali lyderio būsena“, „Kur slypi tikroji mūsų jėga?“, „Asmenybės įtaka aplinkiniams – indukcija“, „Kaip susiję klientų aptarnavimo principai ir standartai su juodu diržu?“

G. Dranevičiaus paskaitų klausėsi: „KRKA“, „Bitė Lietuva“, „Kalnapilis“, „Baltnet“, Vadovų klubai, Rotary klubai, Vadybininkų kongresas, „DnB Nord“, „Invalda“, Pramonininkų konfederacijos „Mokymų centras“, „Activesec“, praktinė konferencija „Derybos. Kovos laukas ar verslo santykių valdymas?“, „Nacionalinė mokėjimo agentūra“, „Lietuvos energija“ vadovai, „Sėkmės mokykla“ ir kt.

Seminaras vyks: gruodžio 11 d. 18.00 val.
Vieta: saviugdos centras „Seido“, Laisvės pr. 121, Vilnius (kaip rasti?)
Trukmė: 2 val.
Kaina: nemokamai (būtina registracija)

Seminare susipažinsite su emocijomis, jų prigimtimi, sužinosite kodėl ir kaip jas valdyti ir nukreipti savo asmenybės ugdymui. Ir dar daugiau...

Daugiau informacijos tel.: 8 685 20355, 2481555. Programa .pdf formatu čia.

Baziniai Tai Chi Chuan principai

Tokia filosofija nėra abstraktus protavimas – ji realiai reiškiasi Tai chi praktikoje. Todėl Tai chi Chuan (Taiči Čuan) gali būti prilyginama filosofavimui kūnu, judesiu. Šios idėjos atsispindi ir pagrindiniuose Tai chi Chuan principuose.

Atlikdami Tai chi formų kompleksus, pirmiausia turime nutildyti emocijas, nuraminti dvasią, mintis sukoncentruoti į pratimus. Tada galime pajusti, kaip kiekvienas mūsų veiksmas gimsta iš Didžiosios Tuštumos Wu czi. Tai chi Chuan ramybė nukreipia judesį. Judėti turime lėtai ir tolygiai. Judesiai nepertraukiamai pereina vienas į kitą, jų trajektorijos apvalios; jie išeina iš centro ir į jį grįžta. Judesiai atliekami labai dėmesingai. Sakoma: „Sąmonė veda kūną; sąmonė - vadovas, kūnas – pavaldinys“. Judesių perėjimą nuo yin į yang ir atgal turime atlikti sąmoningai. Lėtas judėjimas padeda pilniau įsisąmoninti Tai chi atlikimą, o sąmoningumas užtikrina judėjimo nepertraukiamumą. Tai chi jėga lyginama su begalinio šilko siūlo vyniojimu nuo kokono.

Kūnas turi būti maloniai atpalaiduotas, lengvas, bet judrus. Atsipalaidavimas nereiškia suglebimo – visą laiką turime jausti vidinę mobilizaciją. Toks derinys atspindi yin yang sąveiką. Kūno padėtis laisva, natūrali ir patogi – patogumas parodo, kad judate teisingai. Kūno svoris „nuleidžiamas“ žemyn – kūnas įžeminamas, įšaknijamas. Taip pasiekiamas maksimalus fizinis stabilumas. Tai chi meistrai aiškina : „Judėjimo srautas gimsta paduose, vystosi kojose, nukreipiamas juosmenyje ir veikia per pirštus“. Remdamiesi į žemę turime jausti ir dangų virš galvos; laikysena išlieka tiesi, bet neįtemta. Tokiu būdu kūniškai realizuojamas filosofinis principas: „Žmogus yra tiltas tarp Žemės ir Dangaus“.

Visos kūno dalys veikia vieningai, nei viena dalis nejuda izoliuotai. Jei viena kūno dalis atlieka judesį, juda visas kūnas; jei viena kūno dalis rimtyje, ramus ir visas kūnas. Judesiai siejami su kvėpavimu, kvėpuojant dalyvauja ne tik nosis, bet ir visas kūnas.

Šių principų praktiškumą galite patirti atlikdami bazinį Tai chi pratimą „Vandens pakėlimas“.
Atsistokite tiesiai ir stovėkite atpalaiduotai, nieko neveikdami ir nesvarstydami, kol pajusite, kad pasiekėte nusiraminimą ir vidinę tylą. Tuomet minkštai kaire koja ženkite į šalį nedidelį žingsnį. Aiškiai jauskite pagrindą po kojomis – jūs galite įsivaizduoti, kad iš jūsų pado eina šaknys, kurios padeda geriau jausti kontaktą su žeme. Su įkvėpimu lėtai pakelkite tiesias (bet neįtemptas) rankas į priekį iki pečių lygio delnais žemyn. Pamėginkite jausti, kad rankos pakyla tarsi pačios, kaip vandenyje. Kartu įsivaizduokite, kad rankoms „išplaukiant“ į viršų, kūną nuo žemės užpildo jėga – kaip medžio kamienu kylantys gyvybiniai syvai. Atlikdami šį judesį, įsivaizduokite, kad taip Žemę sujungiame su Dangumi.

Šiuo momentu įkvėpimas pereina į iškvėpimą, o rankų pakėlimas į nuleidimą. Lėtai nuleidžiant rankas, „jėgos syvai“ grąžinami į žemę, kojos šiek tiek sulenkiamos: sustiprėja „įsižeminimo“ jausmas.

Šis pratimas atliekamas tolygiai ir nepertraukiamai 6-8 kartus. Jis veikia raminančiai ir stabilizuoja psichinę būseną. Taip pat nurodoma, kad „Vandens pakėlimas: teigiamai veikia širdies ir kraujo apytakos sistemą. Efektas yra ryškesnis atliekant pratimą reguliariai, vienkartinio atlikimo ir rezultatas bus trumpalaikis, silpnesnis.

Parengė: Dima Kuniškis

Tai Chi pratybos saviugdos centre "SeiDo" jau nuo lapkričio 16 d. 19:30 val.

2009 m. lapkričio 10 d.

Mokytojo Hidetakos Nishiyamos atminimas

2009 m. lapkričio 7 d. sukanka lygiai metai, kai mus paliko karate legenda, Mokytojas Hidetaka Nishiyama. Tai didis Žmogus ir didis Mokytojas, savo giliomis įžvalgomis toli aplenkęs laikmetį ir išsaugojęs Budo Karate meną ateities kartoms. Jam pavyko įgyvendinti savo Mokytojo Gichin Funakoshi svajonę - karate matyti tarp Budo kovos menų.

Nors prabėgo metai, Mokytojo dvasia išliko gyva mokinių širdyse. Jie, toliau tęsdami tradicijas, kaip deimantą saugo jiems paliktą meną ir perduoda jį tikrų žinių trokštantiems mokiniams. Šviesus Mokytojo atminimas visuomet bus saugojamas žiniose, kurias jis suteikė savo mokiniams visame pasaulyje.

http://www.ltka.lt/Mokytojai

Savaitgalio popietė su "SeiDo" mokytojais

Lapkričio 8 d. saviugdos centre „SeiDo“ vyko nemokamos, pažintinės paskaitos/pratybos, kurių metu rytų tradicijomis besidomintys žmonės turėjo galimybę susipažinti su trimis rytų kultūros perlais – tradiciniu karate-do, joga ir tai chi. Į šį susitikimą su „SeiDo“ mokytojais atvyko 35 vilniečiai.

„SeiDo“ kolektyvas savo svečiams parengė savitą renginio formatą, kurio tikslas – galimybė prisiliesti prie visų trijų saviugdos kelių. Suvokdami labai trumpą laiko limitą, kuris neadekvatus mokytojų sukauptoms žinioms, mokytojai nuoširdžiai stengėsi perteikti tik idėją, nuspalvindami ją savo demonstracijomis, suteikdami žmonėms akimirka patiems prisiliesti prie rytų kultūros palikimo ne tik protu, bet ir kūnu.

„Susipažinti ir suvokti rytų tradicijų gelmes per pusantros valandos tiesiog neįmanoma. Neįmanoma tai padaryti ir per visą žmogaus gyvenimą, bet turint didelį tikslą ir siekiant jo visuomet nueisi į priekį toliau nei jo neturėdamas. Svarbiausia ketinimas - rytoj tapti šiek tiek geresniais, nei buvome vakar.“ - savo pamąstymais apie savaitgalio susitikimą su vilniečiais dalinosi „SeiDo“ mokytojai.

Kadangi savaitgalio susitikimas buvo lyg susipažinimas ir pasisveikinimas, bet ne praktinės pratybos, kviečiame visus praktiškai išsibandyti Jums labiausiai patikusias disciplinas prisijungiant prie saviugdos centro „SeiDo“ grupių. Pirmieji užsiėmimai pas visus mokytojus nemokami!

Gruodžio 6 d. saviugdos centre „SeiDo“ vyks dar viena nemokamų pažintinių pratybų popietė. Maloniai kviečiame visus, norinčius pabendrauti, susipažinti ir jaukiai praleisti savaitgalį kartu su „SeiDo“ kolektyvu.

Čia jūs visuomet laukiami!

Tai chi pratybų tvarkaraštis ir kainos


















Diena Laikas
Disciplina Grupė Instruktorius

Pirmadienis ir

ketvirtadienis


19:30 - 21:00Tai chiPradedantiejiDima Kuniškis










PIRMAS UŽSIĖMIMAS NEMOKAMAI!

Tai chi pratybų kaina - 190 Lt/mėn. Vienas užsiėmimas - 30 Lt. Metinis abonementas 10 mėn. mokant iš karto 1750 Lt


NUOLAIDOS IR AKCIJOS


Šiuo metu vyksta akcija "Saviugdos centre "SeiDo"sportuok NEMOKAMAI". Plačiau apie akciją skaitykite jos aprašyme.


Jūsų bičiuliams nepakanka tik jūsų rekomendacijų? Gal jie dar nežino ką pasirinkti? Tuomet siūlome mūsų centre nemokamai išbandyti visas siūlomas paslaugas! Skaitykite nemokamų pažintinių paskaitų aprašymą!


Taip pat, galioja šios nuolaidos šeimai:


  • 2 asmenys iš vienos šeimos nuolaida 10%;

  • 3 asmenys iš vienos šeimos nuolaida 20%;

  • 4 asmenys iš vienos šeimos nuolaida 30%;




Susimokėjus mėnesinį mokestį treniruočių skaičius neribojamas! Be papildomo mokesčio galite lankyti tiek užsiėmimų kiek tik Jums norisi, patogiausiu laiku, patogiausiose vietose.

SeiDo renginių tvarkaraštis

Rupgjūčio 3 - 8 d. - vasaros stovykla "Gasshuku 2010". Plačiau..

2009 m. lapkričio 5 d.

Karate ir mentalinė kondicija

Labai dažnai žmonės rūpinasi tik savo fizine sveikata ir visiškai nekreipia dėmesio į savo mentalinę kondiciją. Dažnai pamirštame, kad žmogus yra trinarė būtybė, susidedanti iš kūno, proto ir sielos. Kadangi visata yra protinė, Siela, amžinoji mūsų dalis, naudojasi protu, kaip įrankiu savęs tobulinimui, o protas efektyviai gali funkcionuoti tik sveikame kūne. Dažnas žmogus nemato jokio ryšio tarp kūno ir proto būsenų, tarp mūsų emocinės savijautos ir fizinio kūno funkcinės veiklos. Jautresni žmonės galbūt ir jaučia tą ryšį, bet nesuvokia koks jis yra stiprus ir apčiuopiamas, t. y. materialus.

Dėka pažangiausių mokslininkų šiandien mes turime daug informacijos kaip mūsų mintys įtakoja vandens molekules, kurios, reaguodamos į mintis, sugeba pakeisti savo struktūrą. (Filmas apie vandenį) Išvada peršasi paprasta: jei mintys gali keisti vandens struktūrą, vadinasi jos tiesiogine to žodžio prasme keičia ir mūsų fizinį kūną, nes žmogaus kūnas daugiau nei 70% sudarytas iš vandens, o žmogaus smegenyse yra apie 85 % šios unikalios substancijos. Žinant šią tiesą iš tiesų ateina suvokimas, kaip rimtai mes turime susirūpinti emocine savijauta ir generuoti tik šviesias bei pozityvias mintis. Visi fiziniai negalavimai tai tik pasekmės, mūsų neharmoningų sprendimų, įvairias baimes ir nerimą iššaukiančių minčių.

Kaip karate padeda disciplinuoti protą, išlaikyti stabilias emocijas, generuoti pozityvias mintis, suvokti priežasties ir pasekmės dėsnį? Brandi kova vien tik fiziniame plane neįmanoma. Niekuomet neturime pamiršti aukščiausio karate tikslo – pergalės siekimo be kovos. Tiesiogine prasme kova gali vykti tik su pačiu savimi, daugiau, vertų kovos, priešininkų mes neturime. Studijuodami karate mes stengiamės suvokti priešininką, suprasti jo intencijas ir sustabdyti jo agresiją kol ji nepridarė niekam žalos. Kad tai galėtumėme pasiekti, turime disciplinuoti savo protą, ugdyti jo vyriškąją, stipriąją, valingąją dalį. Ši proto dalis padeda kontroliuoti minčių srautus, jų kokybę. Valingoji proto dalis valios pastangomis baimę gali transformuoti į drąsą, liūdesį į džiaugsmą, neapykantą į meilę, nes tai tos pačios rūšies reiškiniai, jie tik skiriasi savo laipsniu reiškinių poliariškumo skalėje. Gebėjimas transmutuoti (keisti) savo būsenas leidžia kovotojui išlaikyti stabilias emocijas ir ramų protą. Karate meistrai visuomet stengiasi surasti harmoniją tarp širdies balso ir proto priimamų sprendimų. Protas padeda kovotojui parengti strategiją, o intuicija „pašnibžda“ kada reikia priimti vienus ar kitus sprendimus. Kad šiuos reikalavimus galėtumėme įgyvendinti, emocijos turi būti stabilios, kaip ankstyvą, ramų vasaros rytą ramiai tyvuliuoja ežero paviršiaus vanduo. Tuomet reakcijos į priešininko veiksmus bus adekvačios ir tikslios. Visi gali paieškoti pavyzdžių savo gyvenime, kuomet „subangavus“ emocijoms buvo „priskaldyta malkų“.

Kaip karate moko pozityvaus požiūrio į visus reiškinius, kurie vyksta mūsų gyvenime? Praktikuodami karate mes nuolatos komunikuojame su oponentu. Tą patį darome ir gyvenime. Mūsų eilinė diena susideda iš komunikacijos su žmonėmis. Bendravimo metu papuolame į labai įvairias situacijas. Vienos situacijos mums būna malonios, kitos ne. Kaip taisyklė, daugiau pasimokyti mes galime iš nemalonių situacijų, nes tai puiki proga patreniruoti savo reakcijas į išorinius dirgiklius. Juk viskas gyvenime yra tik požiūris į mus supantį pasaulį. Nuo mūsų požiūrio priklauso kokius sprendimus mes priimsime vienu ar kitu atveju, o nuo mūsų sprendimų priklausys kaip toliau rutuliosis įvykių grandinė.

Studijuodami karate mes papuolame į ypatingą terpę. Čia viskas persmelkta rimtumu, susikaupimu, gilumu, nes kiekviena padaryta klaida reiškia mūsų pralaimėjimą, kuris baigiasi mirtimi. Prie visa to priešininkas, stengiasi sukurti maksimalų spaudimą, emocinį diskomfortą, sujaukti ramybę mūsų viduje taip susikurdamas palankų šansą atakai. Pakanka nors akimirkai sudvejoti ir prarasti proto ramybę, žaibo greitumu priešininko technika pasieks jus parodydama mums klaidą. Ir šioje vietoje vėl gi neturime ant ko pykti! Priešininkas čia ne prie ko, jis tik parodė, kad mes dar nesugebame nepertrūkstamai išlaikyti dėmesio koncentracijos ir stabilių emocijų dvikovos metu. Taip išlaikoma didžiulė pagarba ir dėkingumas savo oponentui, kuris padeda mums suvokti savo silpnąsias vietas. Taip karate studijų metu filosofija tampriai persipina su praktika ir leidžia efektyviai patikrinti žinias bei jų pagrindu susiformuoti tam tikrus įgūdžius – į visas gyvenimo situacijas žvelgti su pagarba ir dėkingumu, matyti ir išaukštinti tik šviesius ir pozityvius dalykus.

Kitas svarbus dėsnis, kurį labai greitai suvokiame studijuodami karate, priežasties ir pasekmės dėsnis. Nepriklausomai nuo to ar mes su juo susipažinę, ar ne, ar mes juo tikime, ar ne jis veikia ir pasireiškia mūsų gyvenime su maksimaliai tiksliu matematiniu tikslumu. Bet koks atsitiktinumas, tai tik neatpažinto priežasties – pasekmės dėsnio pavadinimas. Kas gyvenime trukdo atpažinti šį dėsnį? Laikas. Laikas, kurio net šviesiausi žmonijos protai dar niekaip nesugeba suprasti. Atstumas tarp priežasties ir pasekmės vadinamas laiko „buferiu“. Jis ir paslepia priežastis, todėl dauguma žmonių visą gyvenimą nugyvena kovodami tik su pasekmėmis, kurias jie taip sėkmingai patys susikūrė įvairiuose gyvenimo etapuose.

Karate laiko „buferis“ yra labai, labai trumpas. Nuo priešininko atakos iki kontratakos praeina ne daugiau kaip viena dešimtoji sekundės dalis! Galite turėti kokią tik norite amneziją, bet tikrai čia neturite šanso pamiršti, kodėl padarėte vieną ar kitą klaidą, kuri lėmė jūsų pralaimėjimą šioje dvikovoje. Suvokę šį dėsnį mes atsakingiau mintijame mintis, kalbėdami renkamės šviesesnius žodžius, savo veikloje stengiamės būti sąžiningi, taurūs, rūpestingi. Paprasčiausiai mes prisiimame visą atsakomybę už visus reiškinius, kurie vyksta mūsų gyvenime ir nustojame kaltinti vieni kitus.

Ramus, skaidrus ir nuščiuvęs protas, sutramdytas perdėm didelis egoizmas mūsų gyvenimą pakylėja į aukštesnius priežastingumo planus, kur mažiau chaoso, baimių, fizinių ligų ir atvirkščiai, daugiau džiaugsmo, ramybės, pasitikėjimo vienų kitais, nuoširdumo ir meilės. Tai kelias, kuriuo eina visi Šviesos Kariai!

Parengė: Giedrius Dranevičius

2009 m. lapkričio 3 d.

Karate ir fizinė kondicija

Dažnai galima girdėti žmones kalbantis tarpusavyje: „po darbo eisiu pajudėti“ - suprask, su draugais pažaisiu krepšinį, futbolą, tenisą ir panašiai. Kodėl mūsų pasąmonėje taip stipriai įsišaknijusi ši tiesa – nori gerai jaustis, reikia judėti? Ogi todėl, kad dar mokykloje mums įkalė į galvą vieną frazę: „Sportas – sveikata“!

Idėja ir šūkis labai gražūs, tik realybėje dažnai nutinka kitaip. Sportuodami ar judėdami dažniau žalojame save nei sveikatiname. Žmonėms trūksta elementarių žinių apie biomechaniką, anatomiją, cheminius procesus, kurie vyksta mūsų organizme. Kuomet žmonės gauna padidintą krūvį, pamiršta, kad jiems jau ne 16 metų. Juk niekas jiems neįskiepijo, kas tai yra tikra pramankšta, kad jie 10, 20 ar net 30 metų po mokyklos baigimo visiškai nesportavo ir, staiga, susiruošę su bendradarbiais aktyviai praleisti vakarą, neretai jį pabaigia traumatologiniuose punktuose – patemptos, išnarintos čiurnos, stuburo išvaržos, nutrūkę kryžminiai raiščiai ir tt.

Tai tik dažniausiai pasitaikančios traumos, kurias mes juntame ir aiškiai identifikuojame, tačiau niekas nekalba apie mikro įtrūkimus, kuriuos dėl netaisyklingų judesių patiria mūsų sausgyslės, raumenys, bei sąnarių audiniai. Kūnas atsimena absoliučiai viską ir tą galime suprasti tik prabėgus ilgesniam laiko tarpui, kuomet visa tai pasireiškia per skausmus ir be gydytojų bei farmacijos kompanijų išsiversti nebepajėgiame. Tai gi, kad šis gražus šūkis „Sportas – sveikata“ taptų tiesa, reikia mažų mažiausiai dviejų sąlygų:
  • ne tik judėti, bet judėti taisyklingai
  • surasti Mokytoją, kuris jums įskiepytų taisyklingo fizinio judesio grožį ir sampratą apie kūno funkcinių sistemų veiklą, biomechanika.
Studijuodami tradicinį karate mes ne šiaip judame, o mokomės judėti efektyviai ir taisyklingai. Mūsų tikslas ne užsiauginti dar didesnius raumenis, o išmokti naudotis tais raumenimis kuriuos turime. Ką reiškia efektyviai naudotis raumenynu? Visų pirma turime suvokti, kokia seka įvairios raumenų grupės įsijungia į veiklą, tuomet stengtis, kad kiek įmanoma daugiau raumenų grupių toje veikloje dalyvautų, pajungti į veiklą giliąsias raumenų grupes, esančias arti „centrinės ašies“ - stuburo, stabilizuoti atskirus stuburo segmentus, suvokti raumenų atpalaidavimo ir gebėjimo žaibiškai įtempti svarbą, apjungti raumenų funkcinę veiklą su kvėpavimu.

Kad tai galėtumėme padaryti yra viena privaloma sąlyga: turime susiformuoti taisyklingą laikyseną! (http://www.sveikaszmogus.lt) Tik susiformavę taisyklingą laikyseną galime kalbėti apie efektyvumą ir konekciją (apsijungimą) tarp įvairių raumenų grupių. Anksčiau medikai, tyrinėdami stuburo idiopatines skoliozes, kaip pagrindinę priežastį nustatydavo nepakankamą vienų ar kitų raumenų grupių galingumą. Pažangiausi šios srities specialistai šiandien jau kalba ne tik apie galingumą. Jie kaip pagrindinę priežastį iškelia disbalansą tarp įvairių raumenų grupių. Šis naujas mokslininkų požiūris pilnai atitinka tradicinio karate meistrų įžvalgas.

Tradicinio karate meistrai nuolatos stengiasi išlaikyti harmoniją ir pusiausvyrą tarp įvairių raumenų grupių, suvokdami jog tai vienintelis ir pats efektyviausias kelias siekiant išgauti maksimalų raumenų galingumą minimaliomis pastangomis. Norint efektyviai valdyti savo kūną, visus judesius turime pradėti iš centro. Kad šią sąlygą galėtumėme išpildyti, turime sustiprinti giliuosius raumenis, esančius arčiausiai centrinės ašies, taip pat sugebėti prie jų prijungti kitas, didesnes raumenų grupes. Visi, be jokių išimčių, karate judesiai „užgimsta“ centre ir tik po to pasireiškia išorėje.

Kita labai svarbi sąlyga – surasti teisingus kampus tarp atskirų kūno dalių. Net maži nukrypimai nuo biomechanikos dėsnių atsiliepia sportuojančiajam negrįžtamais procesais - susidėvėjusiais sąnariais. Labai dažnai viena neteisinga sąnario padėtis iš rikiuotės išveda kitus, vieną ar du sąnarius. Kadangi mūsų organizmas labai kantrus, reikia laiko, kad tai pajustumėme. Greičiau šiuos dalykus pajunta viršsvorį turintys žmonės. Ilgiau sąnariai "laiko" normalų svorį turintiems žmonėms. Tiek vienu, tiek kitu atveju pabaiga ta pati - nuolatiniai skausmai sąnarių srityse ir jų keitimas dirbtiniais pakaitalais. Todėl šioje vietoje aš visuomet iškeliu tokį klausimą: ar tikrai geriau sportuoti bet kaip, nei visai nesportuoti? Mano nuomone abu atvejai yra žalingi.

Karate-do treniruotės visapusiškai ir harmoningai vysto kūną, keičia raumenų kokybę, į aktyvią veiklą pajungia visas raumenų grupes, ko nepadaro joks kitas sportas, išskyrus plaukimą. Karate-do taip pat suformuoja taisyklingą laikyseną, imobilizuoja stuburą, sutvirtina raumenis, esančius arti jo, taip išspręsdamas įsisenėjusias stuburo skausmų problemas. Tik nuolatinė mankšta su profesionalo priežiūra iš tiesų leis jaustis nepriekaištingai gerai iki pat gyvenimo pabaigos.

Neprofesionalus požiūris į savo sveikatą ir sveikatinantį sportą - sovietinis palikimas. Žmonės gyvendami tame laikotarpyje turėjo būti visų galų specialistai, o tai reiškia nieko dorai nemokėti. Senųjų rytų kultūrų gyventojai savo sveikatą patikėdavo tik savo sričių specialistams, tai sėkmingai perėmė ir vakariečiai.

Žmonės, besirūpinantys savo sveikata, ieškodavo ir ieško mokytojų, vedlių, galinčių juos saugiai vesti link asmeninių tikslų. Pamąstykite, kuomet žmogų prispiria liga ar jam reikalinga operacija, kažkodėl jis pats negriebia skalpelio ir nebando išspręsti susidariusios problemos, jis kreipiasi pagalbos į profesionalus, kurie šioje srityje yra geriausi. Tad kodėl šiuo atveju elgiamės kitaip?

Todėl, kad padaryta medicininė klaida iš karto mums duotų nemielą pasekmę – invalidumą, komplikacijas ar net mirtį, o sportuodami turime didžiulį laiko „buferį“, kuris atitolina priežastį nuo pasekmės ir neleidžia taip lengvai ir paprastai suvokti kodėl taip nutiko, kad viena iš mūsų esybės dalių – kūnas, taip greitai susidėvėjo, nors pastoviai judėjome ir sportavome.

Rūpintis savimi - brandžios asmenybės požymis; laukti kol mumis pasirūpins valstybė ar kiti - atvirkščiai. Kad ką nors gautumėme, visuomet pirma privalome duoti patys. Kad galėtumėme pasidalinti šiluma, meile, sveikata, visų pirma tą turime turėti patys, nes kaip gi galime dalintis tuo, ko patys neturime? Kaip treneriai, kurie patys yra viena koja invalidai, atkentėję eilę operacijų gali suteikti savo auklėtiniams sveikatą ir įskiepyti taisyklingo fizinio veiksmo grožį? Tegu mąsto kas gali...:)

Parengė: Giedrius Dranevičius

Bus daugiau..

2009 m. lapkričio 1 d.

Karate ir sveikata

„Sveikata - brangiausias žmogaus turtas“. Ši graži frazė mus lydi nuo ankstyvosios vaikystės. Visi šią tiesą žino, tik mažai kas iš tiesų ja gyvena. Matyt tokie mes jau šiandien esame. Gyvendami informacinių technologijų pasaulyje net neišėję iš namų galime naudotis didžiąja dalimi žmonijos sukauptos informacijos, užsisakyti maistą bei kitas pramogas į namus, patogiai ir greitai automobiliais pasiekti vieną ar kitą mums reikalingą tašką. Viskas kaip ir labai gražu, patogu, efektyvu, bet minimas komfortas užliūliuoja mus ir kūnas, kuris yra mūsų fizinės egzistencijos išraiška, dažniausiai būna apleistas. Jį atsimename tik tada, kuomet jis, neapsikentęs dėl mūsų nevalyvumo, kategoriškai atsisako funkcionuoti „apdovanodamas“ mus skausmais, paralyžiuodamas mūsų taip pamėgtą beprotiškai greitą gyvenimo tempą, tokiu būdu bandydamas mums priminti apie save.

Dažnai pasiteisiname: „neturiu laiko“, „esu labai užsiėmęs“, „pradėsiu nuo Naujųjų metų“ ir panašiai... Gerai, kad mūsų kūnas neįtikėtinai kantrus. Pamąstykime, kad ir kaip kur nors skubame važiuodami su automobiliu, visuomet surandame laiko papildyti kuro baką, nuvažiuoti į techninės priežiūros centrą, nes kitu atveju tas primityvus daiktas paprasčiausiai sustos ir į sutartą vietą mes apskritai nenuvyksime. Jei taip rūpinamės automobiliais, tai kodėl pamirštame pasirūpinti savimi? Kodėl laukiame to momento, kuomet organizmas atsisako funkcionuoti? Kodėl nerandame laiko jo priežiūrai? Pasiteisinimus jau girdėjome, tik ar jie iš tiesų tokie svarbūs? Kai žmogų prispaudžia sveikatos problemos, tuomet visiems be išimčių stebuklingai atsiranda laiko stovėti eilėse pas gydytojus, pinigų brangiems sveikatos tyrimams, vaistams įsigyti. Tik vieno gaila – iš tiesų ši kova jau būna pralaimėta. Gydytojai kovoja su pasekmėmis, o juk nepašalinus priežasčių, šios kovos laimėti neįmanoma! Toks yra Dėsnis.

Kaip tradicinis karate susijęs su žmogaus sveikatinimu? Mano manymu taip plačiai ir efektyviai, kaip jokia kita sporto disciplina! Fizinės sveikatos puoselėjimo tikslais mes galime pasirinkti įvairias sporto disciplinas, bet karate duoda gerokai daugiau nei tik fizinę sveikatą. Karate moko taisyklingai judėti, efektyviai išnaudoti savo kūno potencialą, disciplinuoja protą, suteikia filosofinį pagrindą kasdieniam gyvenimui, padeda išvengti nerimo, baimių ir iš viso to kylančių kitų negatyvių reiškinių – agresijos, pavydo ir panašiai. Be viso to, karate yra vienas iš efektyviausių savigynos menų, tai ginklas, kuris visuomet yra su Jumis. Karate, kaip viena iš Budo disciplinų, apima daugiaplanį, visapusišką žmogaus ugdymą, todėl ją praktikuoti gali tiek jaunas, tiek ir solidaus amžiaus sulaukęs žmogus.

Parengė: Giedrius Dranevičius

Bus daugiau..

2009 m. spalio 30 d.

Lapkritį pasitinkame su naujomis karate, jogos ir tai chi grupėmis

Norime Jus informuoti, kad nuo šių metų lapkričio 2 dienos, saviugdos centre „SeiDo“ renkama nauja mažylių grupė, į kurią mokytis karate kviečiame 3 – 5 metukų vaikučius. Tai puiki galimybė vaikams susipažinti su taisyklingo judėjimo pagrindais, korekcine gimnastika, disciplinuoti protą, sustiprinti giliąsias raumenų grupes, tiesiogiai atsakingas už taisyklingą laikyseną, ugdyti pagarbą, koordinacinius sugebėjimus, lankstumą, susipažinti su tradicinio karate pagrindais.

Vaikas, pradėjęs sportuoti nuo ankstyvo amžiaus, jau būdamas mokyklinukas turės gerokai daugiau pasitikėjimo savimi nei bendraamžiai, sugebės geriau koncentruoti dėmesį, o jei vėliau nuspręs pasirinkti kitas sporto disciplinas, jose greitai tobulės. Mažylius su judėjimo pagrindais supažindins Lietuvos nacionalinės rinktinės vyr. treneris, Giedrius Dranevičius 4 Dan.

Taip pat, nuo lapkričio 14 d. saviugdos centre „SeiDo“ planuojame pradėti šeštadienines Ajangara jogos pratybas su mokytoja Gintaute. Planuojamas rytinis pratybų laikas - 9.00 val. Kadangi tai nauja grupė, nauja idėja, nauja mokytoja, mūsų centras atviras bet kokiems Jūsų pasiūlymams, susijusiems su šia grupe.

Į šias pratybas būtina išankstinė registracija! Registracija vyksta elektroniniu paštu, adresu: info@karatedo.lt arba telefonais: 248 1555; 8 685 20355

Lapkričio 16 d. saviugdos centre „SeiDo“ pradėsime ir Tai Chi pratybas. Jas ves mokytojas Dima Kuniškis. Į šias pratybas irgi laukiame Jūsų ar jūsų draugų išankstinės registracijos. Planuojamas pratybų laikas: pirmadieniai ir ketvirtadieniai nuo 19.30 min. Pratybų trukmė 1,5 val. Registracija vyksta elektroniniu paštu, adresu: info@karatedo.lt arba telefonais: 248 1555; 8685 20355

Čia Jūs visuomet laukiami!

2009 m. spalio 26 d.

Tai chi: Plienas vatoje. II dalis

TAI CHI FILOSOFIJA: KINŲ IŠMINTIES PARADOKSAI

Senovės kinų mąstytojai teigė: yra didžioji pirmapradė Tuštuma (Wu czi) – absoliutus Niekas, kuriame nieko nėra, bet kartu kažkas vis dėlto yra. Kinų filosofija kupina paradoksų: šis kažkas negali būti apibrėžtas racionaliai. Išminčiai jį apibūdino kaip nebuvimo buvimą, nedaiktinį daiktą arba beformę formą. Senovės filosofas išminčius Laozi jį vadino Dao (Permainų knygoje I ching jis pavadintas tai chi (taiči)). Iš jo kilo pradinės priešybės yin ir yang – pirminis poliariškumas, iš kurio atsirado visa pasaulio įvairovė. Yin siejama su šalčiu, ėjimu vidun, ramybe, tamsa, o yang – su šiluma, judėjimu į išorę, aktyvumu, šviesa. Yang – tai Dangus, yin – Žemė; vyriškas pradas – yang, moteriškas – yin.

Nors iš prigimties yin ir yang yra priešingi, juos sieja harmoningi santykiai. Jų vienybė sudaro dinamišką visumą, kur vienas papildo kitą. Taškas, kuriame iš Wu czi ima rastis yig ir yang, vadinamas Didžiąja Riba. Tai yra tai chi (taiči) būsenos pradžia. Tokiu būdu, tai chi (taiči) nenutrūkstamas procesas, kurio tėkmę apsprendžia yin ir yang sąveika. Ši sąveika grafiškai vaizduojama plačiai žinoma diagrama, kur apskritime žaidžia balta ir juoda „žuvelės“, pereinančios viena į kitą, ir kuri irgi vadinama tai chi (taiči).

Nėra nei Pradžios, nei Pabaigos. Visata – tai nesustojantis procesas, kuris vyksta žmoguje ir kuriame pats žmogus yra. Jei kovosime su šiuos procesu ar jį ignoruojame, tai neišvengiamai susiduriame su sunkumais. Tik kai judame kartu su juo, kažkas mūsų gyvenime realiai vyksta, naujai randasi, kuriasi.

Kiekvienas žmogaus kūrybinis veiksmas yra mikrokosmogonija: ketinimas veikti yra tai chi, kylantis iš neveikimo Wu czi. Veikimas susijęs su harmoningu pasiskirstymu į yin ir yang. Baigus veikti, viskas grįžta į Wu czi būklę. Wu czi stovi už kiekvieno teisingo veiksmo. Tai vadinama „veikti neveikiant".

Straipsnį parengė: "SeiDo" taiči mokytojas Dima Kuniškis

Taiči pratybos centre "SeiDo" jau nuo lapkričio 16 d.

2009 m. spalio 24 d.

Karate treniruočių tvarkaraštis ir kainos


























































































































DienaLaikasDisciplinaGrupėInstruktorius

Pirmadienis

ir

trečiadienis

9:30 - 10:30KaratePradedantieji: vaikaiGiedrius Dranevičius,

4 Dan
18:00 - 19:00KaratePradedantieji: vaikai nuo 6 iki 10 m.Kristina Kacevičiūtė,

2 Dan
18:00 - 19:00KaratePradedantieji: vaikai nuo 11 m. ir suaugęGiedrius Dranevičius,

4 Dan
19:00 - 20:00KaratePažengę: vaikai 6 -10 m. 9 - 8 kyuKristina Kacevičiūtė,

2 Dan
19:00 - 20:00KaratePažengę: vaikai nuo 11 m. ir suaugę 7 - 5 kyuGiedrius Dranevičius,

4 Dan





























































Antradienis

ir

ketvirtadienis

7:30 - 8:30KaratePradedantieji: suaugęGiedrius Dranevičius,

4 Dan
8:30 - 9:30KaratePažengę: suaugęGiedrius Dranevičius,

4 Dan
9:30 - 10:30KarateVaikaiGiedrius Dranevičius,

4 Dan
18:00 - 18:45Karate(N) Pradedantieji: vaikai nuo 3 iki 5 m. Audrius Surgėlas, 3 kyu
18:00 - 19:00KaratePažengę: vaikai nuo 11 m. ir suaugę 9 - 7 kyuGiedrius Dranevičius,

4 Dan
19:00 - 20:00KaratePažengę: vaikai ir suaugę nuo 5 kyuGiedrius Dranevičius,

4 Dan
20:00 - 21:00Karate(N) PradedantiejiGiedrius Dranevičius,

4 Dan




























































Penktadienis8:30 - 9:30KaratePradedantieji ir pažengę: suaugęGiedrius Dranevičius,

4 Dan
























































































































Sekmadienis16:00 - 17:30Nemokamos pažintinės paskaitos: žr. grafiką. Artimiausia - vasario 7 d.


Karate pratybų kaina vaikams, moksleiviams ir studentams - 150 Lt/mėn. Viena treniruotė - 25 Lt. Metinis abonementas 10 mėn. mokant iš karto - 1400 Lt

Karate kaina suaugusiems - 190 Lt/mėn. Viena treniruotė - 30 Lt. Metinis abonementas 10 mėn. mokant iš karto 1750 Lt


NUOLAIDOS IR AKCIJOS

Šiuo metu vyksta akcija "Saviugdos centre "SeiDo"sportuok NEMOKAMAI". Plačiau apie akciją skaitykite jos aprašyme.

Jūsų bičiuliams nepakanka tik jūsų rekomendacijų? Gal jie dar nežino ką pasirinkti? Tuomet siūlome mūsų centre nemokamai išbandyti visas siūlomas paslaugas! Skaitykite nemokamų pažintinių paskaitų aprašymą!

Taip pat, galioja šios nuolaidos šeimai:

2 asmenys iš vienos šeimos nuolaida 10%;

3 asmenys iš vienos šeimos nuolaida 20%;

4 asmenys iš vienos šeimos nuolaida 30%;

Klubo "Lūšis" lankytojams, dalyvavusiems karate pratybose šį sezoną 6 mėnesius ir daugiau, pavasariniame tarptautiniame tradicinio karate seminare dalyvavimas nemokamas!

Susimokėjus mėnesinį mokestį treniruočių skaičius neribojamas! Be papildomo mokesčio galite lankyti tiek užsiėmimų kiek tik Jums norisi, patogiausiu laiku, patogiausiose vietose.


Karate treniruotės taip pat vyksta Vilniaus Gabijos gimnazijoje, Pašilaičiuose, A. Kulviečio vid. mokykloje, Fabijoniškėse, M




.Mažvydo vid. mokykloje, Pilaitėje ir Širvintų raj. Barškuškio pagr. mokykloje. Daugiau informacijos apie tai: www.karatedo.lt





2009 m. spalio 23 d.

Tai chi: Plienas vatoje. I dalis

Daugialypis tai chi ir tai chiterapija

Egzotiškai skambantis žodis tai chi (taiči), kurį pirmą kartą išgirdau iš draugo, ilgą laiką traukė mano dėmesį, nors mažai ką težinojau apie tai. Man patiko kažkada matyti negausūs kino kadrai, kur tolimoje Kinijoje žmonės pievutėse po medžiais atlikinėjo keistus lėtus judesius. Tai buvo labai gražu, o pati jų judėjimo atmosfera kažkuo kerėjo. Tai buvo tai chi. Labai norėjau sutikti ką nors, kas parodytų ir paaiškintų kažką daugiau.

Ir štai maždaug prieš penkiolika metų pagaliau atsirado galimybė praktiškai susipažinti su tai chi. Tada pirmiausiai buvau sužavėtas jo grožiu, judesių gracija. Tačiau iš to, ką teko skaityti, jutau, kad tai yra lėtas grakštus šokis ar sveikatos stiprinimo būdas. Čia slypėjo kažkas daugiau. Norėjau suvokti gilesnę tai chi prasmę. Kartoti man mokytojo parodytą judesių kompleksą nebuvo sunku, netgi malonu – mane „pagavo“ ir gana sudėtingai koordinuotų judesių įsisavinimo džiaugsmas, ir atliekant pratimus atsirandanti minkštos, bet gilios koncentracijos būsena.

Po kelių praktikos metų man pasisekė sutikti bendraminčių, entuziastų, pasinėrusių į tai chi sroves ir vingius. Bendradarbiaujant, kartu ieškant ir besimokant aiškėjo, kad tai chi iš tikro ne vien estetika ir sveikatingumo mankšta. Tai unikalus kovos, savigynos menas, grindžiamas ne tiek mechanine raumenų jėga, kiek žmogaus vidinės galios, psichinių rezervų panaudojimu. Tai yra ir dvasinio tobulėjimo kelias. O už visa to slypi gili senovinė kinų filosofija ir kosmogonija. Visi šie aspektai harmoningai susiję, persipynę sudarydami nedalomą visumą – tai chi.

Nors esu psichologas, bet primą kartą susidūręs su tai chi net nepagalvojau apie tai, ką bendro gali turėti ši sistema su mano profesija. Vėliau pradėjau matyti tai chi kaip realų praktinės psichologijos įrankį.

TAI CHI KELIAS

Tai Chi Chuan (Taiči čuan) (kinų kalba – „aukščiausios ribos kovos menas“) pradėjo formuotis Kinijoje prieš kelis šimtmečius. Trumpumo dėlei jis dažnai vadinamas tiesiog tai chi. Nors jo pirminė paskirtis buvo kovinė, filosofinį pagrindą kūrė ne karžygiai, kurių pagrindinis tikslas buvo kuo efektyviau įveikti priešą, o mąstytojai daoistai, ieškoję būdų kaip pasiekti ilgaamžiškumą ir pažinti gyvenimo esmę. Legendiniu šio meno pradininku laikomas daoistas vienuolis atsiskyrėlis Čžan Sanfenas. Jo sukurta sistema priskiriama vidinėms ušu mokykloms.

Būdamas labai efektyvus kaip kovos menas (tai nepaprastai aktualu anais laikais), tai chi rėmėsi daoizmo ir čanbudizmo dvasiniais pasiekimais ir psichikos valdymo metodais – filosofinėmis idėjomis, etikos ir sveikos gyvensenos principais, meditacijos ir kvėpavimo praktikomis. Vadovaujamasi dvasia, vidine galia, o ne grubia fizine jėga.

Tai chi lyginamas su vandeniu: atpalaiduoti, takūs, lėti judesiai – kaip vandens „minkštumas“, ir koncentruotas, tikslingas, galingas veikimas – kaip nenugalimas vandens srautas. Tokiu būdu, tai chi harmoningai suderina minkštumą ir kietumą, atpalaidavimą ir aktyvumą, kuriuos kinų filosofinė tradicija sieja su dviem pasaulio pradais yin ir yang. Todėl tai chi dažnai vaizdingai apibūdina kaip „plieną, įvyniotą į vatą“.

Praėjus keliems šimtmečiams – atsiradus naujiems galingiems ginklams, naujoms kariavimo strategijoms – ėmė blėsti tradicinių kovos menų svarba kaip būdo pergalei pasiekti mūšyje. Pasidarė lengviau apsiginkluoti šautuvu, negu ilgus metus tobulinti savo judesius ir dvasią. Tuomet ypatingą dėmesį patraukė tai chi estetiniai, gydomieji, psichologiniai ir dvasiniai aspektai. Šių savybių dėka tai chi populiarumas peržengė Kinijos sienas ir pradėjo užkariauti Vakarus.

Straipsnį parengė: "SeiDo" tai chi mokytojas Dima Kuniškis
Taiči paskaitos centre "SeiDo" jau nuo lapkričio 16 d.

2009 m. spalio 20 d.

Sekmadienio popietė su "SeiDo" mokytojais

Kaip kad ir buvo planuota spalio 18 d., gražią sekmadienio popietę saviugdos centre „SeiDo“ vyko nemokamos, pažintinės pratybos – seminaras žmonėms, kuriuos domina saviugdos keliai per senąjį Rytų kultūros palikimą. Į šias pratybas susipažinti su „SeiDo“ veikla susirinko virš 20 vilniečių besidominčių joga, karate ir tai chi.

Centro administracija pasiūlė savo svečiams netradicinį formatą: apžiūrėję centro patalpas, pasivaišinę arbata, visi svečiai, mokytojai, centro administracijos darbuotojai susirinko į jogos pratybų salę, jaukiai susėdo ant jogos kilimėlių, apsigaubė vilnonėmis skraistėmis ir šiltoje atmosferoje pasiklausė trumpo centro veiklos apibūdinimo, jo siekių, tikslų, mokymo būdų, krypčių.

Po to saviugdos centro „SeiDo“ mokytojai pristatė savo dėstomas disciplinas: apie tradicinį, originalų arba Budo karate papasakojo Lietuvos tradicinio karate asociacijos prezidentas, 4 Dan'o meistras Giedrius Dranevičius, mintimis apie jogą ir jos tradicijas pasidalino mokytoja Inga Rubikieknė, o Dima Kuniškis labai išsamiai išdėstė savo žinias apie tai chi, kurį praktikuoja daugiau nei 20 metų. Centro lankytojai galėjo prisiliesti prie trijų rytų kultūrų – japonų, indų bei kiniečių tradicijų, susipažinti su fizinio ir dvasinio tobulėjimo ištakomis, kurios yra absoliučiai bendros visoms trims dėstomoms saviugdos centre, disciplinoms.

Po trumpo pažintinio seminaro saviugdos centro svečiai buvo pakviesti praktiškai pabandyti kas yra karate, joga ir tai chi. Po pratybų mokytojai atsakinėjo į iškilusius klausimus, nuoširdžiai stengėsi paaiškinti esminius dalykus, kuo patrauklus ir efektyvus yra kiekvienas iš šių kelių. Ilgiausiai klausytojai užsibuvo tradicinio karate pratybų salėje. Bene valandą laiko Giedrius Dranevičius atsakinėjo į žmonių užduodamus klausimus apie karate, stengdamasis suformuoti teisingą požiūrį į šį unikalų savigynos meną, sugriauti turimus stereotipus, kad karate skirtas tik stipriems, drąsiems, greitiems, skausmo nebijantiems, ištvermingiems ir jauniems žmonėms. „Aš manau, kad tokiems žmonės apskritai karate nereikalingas, nebent jie norėtų tapti dar geresniais. Karate tam ir praktikuojame, kad tokie taptumėme, o ne su tokiais duomenimis ateitumėme studijuoti. Karate kelyje svarbiausias yra procesas, kurio metu vyksta nuolatinis asmenybės tobulinimas, naudojant kovos menų technikas. Juk galutinis karate tikslas – pasiekti pergalę be kovos ir būti sveikam tiek savo kūnu, tiek savo siela“ - savo išgyvenimais dalinosi Giedrius Dranevičius

Saviugdos centro administracija, bei mokytojai labai dėkingi visiems svečiams praleidusiems kartu šią sekmadienio popietę ir nuoširdžiai tikisi, kad laikas praleistas kartu buvo prasmingas, atmosfera labai šilta, o bendravimas betarpiškas.

Kitas toks susitikimas planuojamas lapkričio 8 d., taip pat sekmadienį nuo 16.00 val. Pakvieskite draugus, kuriems sunku apsispręsti, kurie dar ieško savo kelio, bei atvykite patys!

Čia Jūs visuomet laukiami!!!

Daugiau nuotraukų rasite "SeiDo" Facebook

2009 m. spalio 13 d.

Kodėl žmonės bijo karate?

Kaip bebūtų liūdna, bet dažnai tenka girdėti, kad karate tai muštynės, kad karate galbūt tinka tik vaikams, kad karate gali sportuoti tik vyriškos lyties atstovai, kad ši praktika susijusi su traumomis ir panašiai.. Kadangi ugnies be dūmų nebūna ir visi mitai turi tam tikrą pagrindą, paanalizuokime, kodėl taip nutiko?

Taip nutiko dėl to, jog šiandien po šiuo pavadinimu galima surasti viską, tik ne originalų karate! Visi, kas tik nori, šį bendrinį žodį naudoja įvairioms muštynių formoms apibūdinti, o jeigu kas pastebi ir jų paklausia, kodėl brutalios, jėgos kultą aukštinančios muštynės vadinasi karate, tuoj gauna greitą atsakymą – čia vienoks ar kitoks stilius, todėl jis ir neatitinka jūsų susiformuoto ar kažkur girdėto tikrojo suvokimo apie karate. Jei jūsų šis atsakymas neįtikino, tuomet dar pridedamas „svarus“ argumentas, kad tai „kietas“ stilius - kontaktinis karate. Pradedantiesiems visuomet sunku atskirti pelus nuo grūdų ir tik ieškantys visuomet randa atsakymus, kurių jie nusipelnę.

Dėka tokių neteisingų stereotipų, dauguma sąmoningų, mąstančių žmonių paprasčiausiai vengia ar bijo peržengti karate dodžo (vieta, kur vyksta pratybos) slenkstį ir susipažinti kas iš tiesų yra originalus, tradicinis karate. Juos sustabdo mintis apie skausmą, brutalumą, paviršutiniškumą, jėgos kultą, agresiją, o taip pat vaikystėje patirtos neigiamos emocijos karate treniruotėse pas įvairaus plauko trenerius.

Saviugdos centre „SeiDo“ nuo rugsėjo 1 d. vyksta originalaus tradicinio karate pratybos, kurias organizuoja jau 17-ti metai sėkmingai veikiantis Vilniaus tradicinio karate do klubas „Lūšis“. „SeiDo“ centro misija - parodyti tikrą karate veidą: nesumistifikuotą, neapkabinėtą stilių pavadinimais, originalų, šviesų, tokį, kokį mums paliko karate legenda, mokytojas Hidetaka Nishiyama.

Bėgant šimtmečiams, meistrai siekė sukurti kovos menų sistemas, kurios priklausytų ne tik nuo fizinės jėgos, bet ir nuo meistriško psichinės, gyvybinės energijų ir neribotų individo protinių galimybių panaudojimo. Budo karate moko žmogų kontroliuoti oponentą be fizinio susidūrimo ir siūlo fizines disciplinas tik kaip priemonę siekiant pergalės be kovos.

Saviugdos centre „SeiDo“ sekmadienio popietėmis organizuojamos pažintinės pratybos, kurių tikslas - supažindinti platesnį visuomenės sluoksnį su tradiciniu karate, paneigti nusistovėjus ir tiesos neatitinkančius stereotipus apie šį savigynos meną, atskleisti karate filosofinę pusę, parodyti šio meno naudą kasdieniniame kiekvieno žmogaus gyvenime, verslo pasaulyje, šeimoje.

Per įvadines pratybas sužinosite kam iš tiesų karate tarnauja, kaip šis savigynos menas padeda išlaikyti ramybę, stabilias emocijas sudėtingose gyvenimo situacijose, susipažinsite su esminiais Budo filosofijos aspektais, suvoksite kad galima ir reikia judėti efektyviai, taisyklingai, tausojant ir gerinant savo sveikatą. Taip pat turėsite galimybę praktiškai pasibandyti kai kuriuos karate principus, pajusti ką reiškia profesionali pramankšta, suteikianti kūnui puikų raumenų tonusą, sužadinanti proprio receptorius, energizuojanti jį, sukurianti stabilumą lumbasakralinėje (liemens/kryžmens) stuburo dalyje, apsaugojanti jautriausią žmogaus vietą nuo išvaržų ir nepageidaujamų skausmų.

Mes manome jog atėjo laikas kiekvienam susiformuoti savo nuomonę apie tikrąjį karate. Esame tikri, kad stereotipai, kurie vyrauja visuomenėje tikrai subliūkš ir kiekvienas atėjęs turės galimybę pajusti, kad karate tarnauja kaip vienas iš efektyviausių įrankių tobulinant, kūną, disciplinuojant protą ir auginant sielą. Šis įrankis tinka visiems – tiek vyrams, tiek moterims, tiek vaikams, tiek ir jų seneliams.

Įvadinės pratybos saviugdos centre "SeiDo"

Su dideliu džiaugsmu norime Jums pristatyti naują mūsų centro idėją – galimybę nemokamai iš arčiau ir plačiau susipažinti su saviugdos centre „SeiDo“ mokomomis disciplinomis, mokytojais, kurie veda žmones savo pačių pasirinktais keliais.

Kodėl įvadinės/pažintinės pratybos? Kodėl gi iš karto neprisijungus prie grupės? Mes irgi norime Jūsų paklausti kodėl?

Šioje srityje savo veiklą vystome jau 17 – ti metai ir matome, kaip sunku žmonėms priimti sprendimą kur ateiti, ką pasirinkti, kokiais kriterijais vadovaujantis renkantis vieną ar kitą saviugdos formą. Šiandien informacijos srautas iš tiesų didelis mus pasiekia daugybė pasiūlymų. Tik gražiai parašyti ir suredaguoti tekstai dažnai neatitinka to, kas iš tiesų slypi po jais.

Tai gi mes nusprendėme sudaryti žmonėms galimybę ateiti ir tiesiogiai pabendrauti su Mokytojais, gauti atsakymus į užduotus klausimus, praktiškai pabandyti kas Jums tinka ar patinka ir savarankiškai priimti sprendimą kokiu keliu ir kokio mokytojo vedamas norėtumėte eiti Jūs!

Mūsų centre Jūsų lauks trijų senųjų Rytų kultūrų saviugdos keliai: karate – atkeliavęs iš Japonijos, joga – pasiekusi mus iš Indijos, tai chi – senosios kiniečių kultūros palikimas.
Šie pavadinimai nors ir girdėti daugumai.. tačiau kaip ir visame kame, už kiekvienos disciplinos slypi mokytojas. Tik nuo jo žinių gilumo, gebėjimo perduoti jas priklauso kaip toli kiekvienas gali pažengti šiame kelyje.

Atvykite patys, pasikvieskite draugus ir pasinaudokite šia galimybe susipažinti su mūsų centro mokytojais ir jų dėstomomis disciplinomis.

Į šias pratybas būtina išankstinė registracija!

Dėmesio! Siurprizas dalyvaujantiems! Pratybų metu surengsime loteriją, kurios nugalėtojas gaus mėnesio abonementą į "SeiDo" centrą pasirinktai disciplinai! Registruokitės!

Registracija vyksta adresu: http://www.karatedo.lt


Keletas nuotraukų iš pažintinių pratybų:

Išbandę visas 3 centro siūlomas disciplinas lankytojai gali užduoti mokytojams rūpimus klausimus.



Taichi mokytojas Dima Kuniškis pristato savo discipliną.


Jogos mokytoja Inga Rubikienė veda pažintines pratybas.


Mokytojas Giedrius Dranevičius pristato tradicinį karate.

2009 m. spalio 12 d.

Nemokamos pažintinės jogos pratybos saviugdos centre "SeiDo"

Jau nuo spalio 18 d. saviugdos centre "SeiDo" vyks pažintinis nemokamų paskaitų/pratybų ciklas, skirtas susipažinti su centru ir jame vykdoma veikla. Savo dėstomus dalykus centre pristatys jogos ir tradicinio karate mokytojai: Inga Rubikienė ir Giedrius Dranevičius.

Paskaitos pradžia: 16 val.

Centre "SeiDo" mokoma Aštanga Vinjasa jogos. Aštanga Vinjasa joga yra dinamiška ir meditatyvi praktika. Vakariečiams ją pirmiausia pristatė Šri K. Pattabhi Jois (1915-2009), atsidavęs jogas ir sanskrito žinovas. Kaip mokė Jois, Aštanga yra Hatha jogos rūšis, kur didžiausias dėmesys skiriamas asanoms (pozoms), pranajamai (kvėpavimo kontrolei) ir vinjasai (asanų susjungimui kvėpavimu ir judesiu). Aštanga Vinjasa joga taip pat yra apibūdinama kaip „vaistas protui“, nes ji leidžia pasiekti gilią pusiausvyros ir ramybės būseną.

Registracija į pažintines pratybas vyksta svetainėje: http://www.karatedo.lt

2009 m. spalio 9 d.

5-tosios ITKF tradicinio karate pasaulio taurės varžybos

Šį savaitgalį, spalio 10 d., Lenkijoje, "Stara Wies" dodžo vyks 5-tosios ITKF tradicinio karate pasaulio taurės varžybos.

Šiose varžybose dalyvauja ir du Lietuvos sportininkai: Rytis Bublevičius ir Natalija Artiomova. Geriausiems pasaulio tradicinio karate sportininkams teisėjaus Lietuvos tradicinio karate asociacijos prezidentas Giedrius Dranevičius.

Šios varžybos tai kartu ir planuotas oficialus Japonų kovos menų centro "Stara Wies Dojo" atidarymas bei 90 metų Lenkijos ir Japonijos diplomatinių santykių jubiliejus.

Renginio globėjas - Mr. Lech'as Walesa, buvęs Lenkijos prezidentas ir Nobelio premijos lauretas.

"Stara Wies" dodžo tarnaus kaip pasaulinis Budo kovos menų mokymo centras. Šiuo metu centro įkūrėjai mėgina suteikti centrui Mokytojo Hidetakos Nishiyamos vardą. Jis yra pasakęs: "Budo yra neįkainojamas žmogiškosios kultūros lobis, puoselėtas ir vystytas daugelį šimtmečių. Šis vertingas žinių palikimas rodo mums kelią į žmogiškąjį tobulumą per fizines, proto ir dvasios treniruotes. Mūsų atsakomybėje yra išsaugoti ir išlaikyti Budo ateinančioms kartoms."

2009 m. spalio 7 d.

Saviugdos centre "SeiDo" sportuok nemokamai!

Nuo šių metų spalio mėnesio skelbiame akciją „Pasikvieskite draugų sportuoti kartu ir patys sportuokite nemokamai“.
  • Už kiekvieną atsivestą ir sportuojantį draugą, suteikiama 10% nuolaida mėnesiniam abonementui
  • Pakvietus sportuoti 10 draugų, patys sportuokite nemokamai!
  • Šeimos nuolaidos ir šios akcijos nuolaidos sumuojasi!
  • Draugą galite pakviesti sportuoti karate, joga ar tai chi (nepriklausomai ką patys sportuojate).
  • Nuolaida atvedusiam galioja tol, kol sportuoja pakviestasis, bet ne ilgiau nei iki sporto sezono pabaigos (2010 06 31).
Jūsų bičiuliams nepakanka tik jūsų rekomendacijų? Gal jie dar nežino ką pasirinkti? Tuomet siūlome mūsų centre nemokamai išbandyti visas siūlomas paslaugas.

2009 m. spalio 6 d.

Joga ir sveikata

Dažnai sakoma, kad norint gyventi laimingai, reikia būti geros sveikatos. Net ir sveikindami vieni kitus įvairiomis progomis, žmonės linki sveikatos.

Susitinka du žmonės ir sako vienas kitam: „Sveikas!”, “ Sveika!”. Koks gražus pasisveikinimas!

Šiais laikais sveikata suprantama holistiškai– kaip fizinės, protinės ir dvasinės gerovės būsena. Ar lengva pasiekti ir išlaikyti tokią gerovės būseną, kai aplink tiek daug skubėjimo, įtampos, streso? Kaip nuraminti besiblaškantį protą, rasti tinkamiausią sprendimą, patirti vidinę ramybę?

Avi Rokah seminaras Vilniuje spalio 2 - 4 d.

Šį savaitgalį Lietuvos tradicinio karate meistrai tobulino savo įgūdžius su vienu geriausių pasaulyje tradicinio karate Mokytoju Avi Rokah, kuris šiuo metu moko ir gyvena Los Angele. Avi Rokah į Lietuvą atvyko jau trečiąjį kartą Lietuvos tradicinio karate asociacijos prezidento Giedriaus Dranevičiaus kvietimu.

Avi Rokah – toliausiai pažengęs karate Mokytojo Hidetakos Nishiyamos studentas. Po Mokytojo mirties Avi Rokah labai rimtai susirūpino tradicinio karate idėjų išsaugojimu ir jų perdavimu ateinančioms kartoms. Jo gyvenimas pašvęstas karate tikrosios esmės suvokimui ir jos perdavimo savo mokiniams.

„Tai unikalus žmogus – paprastas, šiltas, nuoširdus ir tikintys tuo, ką jis daro. Jo meistriškumo lygis labai aukštas ir su kiekvienu susitikimu jis vis didėja. Pažiūrėjus į Mokytoją supranti, kad amžius daro jį tik brandesnį ir efektyvesnį. Jis pats geriausias pavyzdys mums visiems, kaip žmogus, neturintis įgimtų „supermeno“ savybių, savo nuoširdžiu darbu ir giliomis studijomis, kaip ir jo Mokytojas, tapo gyva karate legenda“ - įspūdžiais dalinosi Giedrius Dranevičius.

2009 m. spalio 4 d.

Joga "Aštanga Vinjasa"

Bendra informacija apie Aštanga Vinjasa jogą

Verčiant iš sanskrito kalbos, joga reiškia „sujungti“ arba „sujungimas“, „sąjunga“ ir yra plačiau apibūdinamas kaip kūno galios, proto ir sielos sąjunga.

Egzistuoja daug skirtingų jogos formų. Pagrindinės jogos pakraipos yra šios: Hatha, Karma, Bhakti, Džnana, Radža, Tantra. Visos jos turi savus metodus, tačiau visų jų tikslas vienas – savirealizacija ir tobulėjimas.

Apie centro "SeiDo" atidarymą

Apie mus rašo DELFI portalas: http://gyvenimas.delfi.lt/grozis_ir_sveikata/article.php?id=24330276

Daugiau nuotraukų iš centro atidarymo šventės rasite Facebook: http://www.facebook.com/pages/Saviugdos-centras-SeiDo/139854475771

Laukiame Jūsų pratybose!

2009 m. rugsėjo 26 d.

"SeiDo" jau Facebook

Saviugdos centras "SeiDo" jau ir Facebook tinkle. Prisijunkite prie mūsų komandos ir sužinokite naujienas, informaciją, pasiūlymus pirmieji!

"SeiDo" Facebook puslapį rasite čia!

2009 m. rugsėjo 8 d.

Saviugdos centro "SeiDo" įkūrimas

Turime naujų žinių susijusių su mūsų ateinančiu sporto sezonu! Atsiprašome visų, kuriuos šiek tiek suklaidinome su prieš tai buvusia informacija, bet patikėkite, mes patys apturėjome tikrai didesnį siurprizą ar staigmeną nei Jūs.
Ties 17 – ais darbo metais atėjo pokyčiai ir į mūsų klubą. Rugpjūčio 31 d., po pietų staiga sužinojome, kad M. Mažvydo mokykloje mūsų laikas jau atiduotas kitiems, nors mes 11 metų nuoširdžiai dirbome Pilaitės rajono bendruomenės labui, Gabijos gimnazija, kuri mus globojo ir leido prisiglausti lygiai 16 metų irgi nebeturi galimybių skirti pakankamą laiko kiekį mūsų klubo pratyboms, o taip pat nebegali užtikrinti tylos ir ramybės pratybų metu (kas sportavo Gabijos gimnazijoje žino apie ką mes kalbame), o be visa to šiais metais žada pradėti sporto salių rūbinėlių remontą...Bet nėra to blogo kas neišeitų į gerą. Užsivėrus vienoms durims, atsivėrė kitos, kuriose daugiau šviesos, jaukumo, šilumos.
Tą patį vakarą gavome pasiūlymą išsinuomoti visą sporto centrą, kuris yra Laisvės pr. 121, šalia Maximos, Audi centro, SBA baldų salono. Rugsėjo pirmosios dienos derybos buvo sėkmingos ir nuo rugsėjo 7 dienos mes galime Jums pasiūlyti ne tik kokybišką mokymą, gilias žinias, bet ir Jūsų vertą aplinką. Mūsų naujasis centras bus orientuotas į visokeriopą žmogaus ugdymą, nuoširdžiai stengsimės sudaryti sąlygas užsiėmimus lankyti šeimomis, pasiūlysime įvairesnį pratybų spektrą, tenkinantį daugiau šeimos narių. Greitu metu mūsų centre prasidės ir jogos pratybos. Sekite informaciją mūsų tinklapyje!
Labai tikimės, kad šie pokyčiai, link kurių mes patys ilgai ėjome Jums atneš tik džiugesį, o sukelti maži nepatogumai tikrai nublanks prieš jį. Pratybų tvarkaraštį rasite mūsų internetinėje svetainėje adresu http://www.karatedo.lt/lt/kainos