2009 m. spalio 30 d.

Lapkritį pasitinkame su naujomis karate, jogos ir tai chi grupėmis

Norime Jus informuoti, kad nuo šių metų lapkričio 2 dienos, saviugdos centre „SeiDo“ renkama nauja mažylių grupė, į kurią mokytis karate kviečiame 3 – 5 metukų vaikučius. Tai puiki galimybė vaikams susipažinti su taisyklingo judėjimo pagrindais, korekcine gimnastika, disciplinuoti protą, sustiprinti giliąsias raumenų grupes, tiesiogiai atsakingas už taisyklingą laikyseną, ugdyti pagarbą, koordinacinius sugebėjimus, lankstumą, susipažinti su tradicinio karate pagrindais.

Vaikas, pradėjęs sportuoti nuo ankstyvo amžiaus, jau būdamas mokyklinukas turės gerokai daugiau pasitikėjimo savimi nei bendraamžiai, sugebės geriau koncentruoti dėmesį, o jei vėliau nuspręs pasirinkti kitas sporto disciplinas, jose greitai tobulės. Mažylius su judėjimo pagrindais supažindins Lietuvos nacionalinės rinktinės vyr. treneris, Giedrius Dranevičius 4 Dan.

Taip pat, nuo lapkričio 14 d. saviugdos centre „SeiDo“ planuojame pradėti šeštadienines Ajangara jogos pratybas su mokytoja Gintaute. Planuojamas rytinis pratybų laikas - 9.00 val. Kadangi tai nauja grupė, nauja idėja, nauja mokytoja, mūsų centras atviras bet kokiems Jūsų pasiūlymams, susijusiems su šia grupe.

Į šias pratybas būtina išankstinė registracija! Registracija vyksta elektroniniu paštu, adresu: info@karatedo.lt arba telefonais: 248 1555; 8 685 20355

Lapkričio 16 d. saviugdos centre „SeiDo“ pradėsime ir Tai Chi pratybas. Jas ves mokytojas Dima Kuniškis. Į šias pratybas irgi laukiame Jūsų ar jūsų draugų išankstinės registracijos. Planuojamas pratybų laikas: pirmadieniai ir ketvirtadieniai nuo 19.30 min. Pratybų trukmė 1,5 val. Registracija vyksta elektroniniu paštu, adresu: info@karatedo.lt arba telefonais: 248 1555; 8685 20355

Čia Jūs visuomet laukiami!

2009 m. spalio 26 d.

Tai chi: Plienas vatoje. II dalis

TAI CHI FILOSOFIJA: KINŲ IŠMINTIES PARADOKSAI

Senovės kinų mąstytojai teigė: yra didžioji pirmapradė Tuštuma (Wu czi) – absoliutus Niekas, kuriame nieko nėra, bet kartu kažkas vis dėlto yra. Kinų filosofija kupina paradoksų: šis kažkas negali būti apibrėžtas racionaliai. Išminčiai jį apibūdino kaip nebuvimo buvimą, nedaiktinį daiktą arba beformę formą. Senovės filosofas išminčius Laozi jį vadino Dao (Permainų knygoje I ching jis pavadintas tai chi (taiči)). Iš jo kilo pradinės priešybės yin ir yang – pirminis poliariškumas, iš kurio atsirado visa pasaulio įvairovė. Yin siejama su šalčiu, ėjimu vidun, ramybe, tamsa, o yang – su šiluma, judėjimu į išorę, aktyvumu, šviesa. Yang – tai Dangus, yin – Žemė; vyriškas pradas – yang, moteriškas – yin.

Nors iš prigimties yin ir yang yra priešingi, juos sieja harmoningi santykiai. Jų vienybė sudaro dinamišką visumą, kur vienas papildo kitą. Taškas, kuriame iš Wu czi ima rastis yig ir yang, vadinamas Didžiąja Riba. Tai yra tai chi (taiči) būsenos pradžia. Tokiu būdu, tai chi (taiči) nenutrūkstamas procesas, kurio tėkmę apsprendžia yin ir yang sąveika. Ši sąveika grafiškai vaizduojama plačiai žinoma diagrama, kur apskritime žaidžia balta ir juoda „žuvelės“, pereinančios viena į kitą, ir kuri irgi vadinama tai chi (taiči).

Nėra nei Pradžios, nei Pabaigos. Visata – tai nesustojantis procesas, kuris vyksta žmoguje ir kuriame pats žmogus yra. Jei kovosime su šiuos procesu ar jį ignoruojame, tai neišvengiamai susiduriame su sunkumais. Tik kai judame kartu su juo, kažkas mūsų gyvenime realiai vyksta, naujai randasi, kuriasi.

Kiekvienas žmogaus kūrybinis veiksmas yra mikrokosmogonija: ketinimas veikti yra tai chi, kylantis iš neveikimo Wu czi. Veikimas susijęs su harmoningu pasiskirstymu į yin ir yang. Baigus veikti, viskas grįžta į Wu czi būklę. Wu czi stovi už kiekvieno teisingo veiksmo. Tai vadinama „veikti neveikiant".

Straipsnį parengė: "SeiDo" taiči mokytojas Dima Kuniškis

Taiči pratybos centre "SeiDo" jau nuo lapkričio 16 d.

2009 m. spalio 24 d.

Karate treniruočių tvarkaraštis ir kainos


























































































































DienaLaikasDisciplinaGrupėInstruktorius

Pirmadienis

ir

trečiadienis

9:30 - 10:30KaratePradedantieji: vaikaiGiedrius Dranevičius,

4 Dan
18:00 - 19:00KaratePradedantieji: vaikai nuo 6 iki 10 m.Kristina Kacevičiūtė,

2 Dan
18:00 - 19:00KaratePradedantieji: vaikai nuo 11 m. ir suaugęGiedrius Dranevičius,

4 Dan
19:00 - 20:00KaratePažengę: vaikai 6 -10 m. 9 - 8 kyuKristina Kacevičiūtė,

2 Dan
19:00 - 20:00KaratePažengę: vaikai nuo 11 m. ir suaugę 7 - 5 kyuGiedrius Dranevičius,

4 Dan





























































Antradienis

ir

ketvirtadienis

7:30 - 8:30KaratePradedantieji: suaugęGiedrius Dranevičius,

4 Dan
8:30 - 9:30KaratePažengę: suaugęGiedrius Dranevičius,

4 Dan
9:30 - 10:30KarateVaikaiGiedrius Dranevičius,

4 Dan
18:00 - 18:45Karate(N) Pradedantieji: vaikai nuo 3 iki 5 m. Audrius Surgėlas, 3 kyu
18:00 - 19:00KaratePažengę: vaikai nuo 11 m. ir suaugę 9 - 7 kyuGiedrius Dranevičius,

4 Dan
19:00 - 20:00KaratePažengę: vaikai ir suaugę nuo 5 kyuGiedrius Dranevičius,

4 Dan
20:00 - 21:00Karate(N) PradedantiejiGiedrius Dranevičius,

4 Dan




























































Penktadienis8:30 - 9:30KaratePradedantieji ir pažengę: suaugęGiedrius Dranevičius,

4 Dan
























































































































Sekmadienis16:00 - 17:30Nemokamos pažintinės paskaitos: žr. grafiką. Artimiausia - vasario 7 d.


Karate pratybų kaina vaikams, moksleiviams ir studentams - 150 Lt/mėn. Viena treniruotė - 25 Lt. Metinis abonementas 10 mėn. mokant iš karto - 1400 Lt

Karate kaina suaugusiems - 190 Lt/mėn. Viena treniruotė - 30 Lt. Metinis abonementas 10 mėn. mokant iš karto 1750 Lt


NUOLAIDOS IR AKCIJOS

Šiuo metu vyksta akcija "Saviugdos centre "SeiDo"sportuok NEMOKAMAI". Plačiau apie akciją skaitykite jos aprašyme.

Jūsų bičiuliams nepakanka tik jūsų rekomendacijų? Gal jie dar nežino ką pasirinkti? Tuomet siūlome mūsų centre nemokamai išbandyti visas siūlomas paslaugas! Skaitykite nemokamų pažintinių paskaitų aprašymą!

Taip pat, galioja šios nuolaidos šeimai:

2 asmenys iš vienos šeimos nuolaida 10%;

3 asmenys iš vienos šeimos nuolaida 20%;

4 asmenys iš vienos šeimos nuolaida 30%;

Klubo "Lūšis" lankytojams, dalyvavusiems karate pratybose šį sezoną 6 mėnesius ir daugiau, pavasariniame tarptautiniame tradicinio karate seminare dalyvavimas nemokamas!

Susimokėjus mėnesinį mokestį treniruočių skaičius neribojamas! Be papildomo mokesčio galite lankyti tiek užsiėmimų kiek tik Jums norisi, patogiausiu laiku, patogiausiose vietose.


Karate treniruotės taip pat vyksta Vilniaus Gabijos gimnazijoje, Pašilaičiuose, A. Kulviečio vid. mokykloje, Fabijoniškėse, M




.Mažvydo vid. mokykloje, Pilaitėje ir Širvintų raj. Barškuškio pagr. mokykloje. Daugiau informacijos apie tai: www.karatedo.lt





2009 m. spalio 23 d.

Tai chi: Plienas vatoje. I dalis

Daugialypis tai chi ir tai chiterapija

Egzotiškai skambantis žodis tai chi (taiči), kurį pirmą kartą išgirdau iš draugo, ilgą laiką traukė mano dėmesį, nors mažai ką težinojau apie tai. Man patiko kažkada matyti negausūs kino kadrai, kur tolimoje Kinijoje žmonės pievutėse po medžiais atlikinėjo keistus lėtus judesius. Tai buvo labai gražu, o pati jų judėjimo atmosfera kažkuo kerėjo. Tai buvo tai chi. Labai norėjau sutikti ką nors, kas parodytų ir paaiškintų kažką daugiau.

Ir štai maždaug prieš penkiolika metų pagaliau atsirado galimybė praktiškai susipažinti su tai chi. Tada pirmiausiai buvau sužavėtas jo grožiu, judesių gracija. Tačiau iš to, ką teko skaityti, jutau, kad tai yra lėtas grakštus šokis ar sveikatos stiprinimo būdas. Čia slypėjo kažkas daugiau. Norėjau suvokti gilesnę tai chi prasmę. Kartoti man mokytojo parodytą judesių kompleksą nebuvo sunku, netgi malonu – mane „pagavo“ ir gana sudėtingai koordinuotų judesių įsisavinimo džiaugsmas, ir atliekant pratimus atsirandanti minkštos, bet gilios koncentracijos būsena.

Po kelių praktikos metų man pasisekė sutikti bendraminčių, entuziastų, pasinėrusių į tai chi sroves ir vingius. Bendradarbiaujant, kartu ieškant ir besimokant aiškėjo, kad tai chi iš tikro ne vien estetika ir sveikatingumo mankšta. Tai unikalus kovos, savigynos menas, grindžiamas ne tiek mechanine raumenų jėga, kiek žmogaus vidinės galios, psichinių rezervų panaudojimu. Tai yra ir dvasinio tobulėjimo kelias. O už visa to slypi gili senovinė kinų filosofija ir kosmogonija. Visi šie aspektai harmoningai susiję, persipynę sudarydami nedalomą visumą – tai chi.

Nors esu psichologas, bet primą kartą susidūręs su tai chi net nepagalvojau apie tai, ką bendro gali turėti ši sistema su mano profesija. Vėliau pradėjau matyti tai chi kaip realų praktinės psichologijos įrankį.

TAI CHI KELIAS

Tai Chi Chuan (Taiči čuan) (kinų kalba – „aukščiausios ribos kovos menas“) pradėjo formuotis Kinijoje prieš kelis šimtmečius. Trumpumo dėlei jis dažnai vadinamas tiesiog tai chi. Nors jo pirminė paskirtis buvo kovinė, filosofinį pagrindą kūrė ne karžygiai, kurių pagrindinis tikslas buvo kuo efektyviau įveikti priešą, o mąstytojai daoistai, ieškoję būdų kaip pasiekti ilgaamžiškumą ir pažinti gyvenimo esmę. Legendiniu šio meno pradininku laikomas daoistas vienuolis atsiskyrėlis Čžan Sanfenas. Jo sukurta sistema priskiriama vidinėms ušu mokykloms.

Būdamas labai efektyvus kaip kovos menas (tai nepaprastai aktualu anais laikais), tai chi rėmėsi daoizmo ir čanbudizmo dvasiniais pasiekimais ir psichikos valdymo metodais – filosofinėmis idėjomis, etikos ir sveikos gyvensenos principais, meditacijos ir kvėpavimo praktikomis. Vadovaujamasi dvasia, vidine galia, o ne grubia fizine jėga.

Tai chi lyginamas su vandeniu: atpalaiduoti, takūs, lėti judesiai – kaip vandens „minkštumas“, ir koncentruotas, tikslingas, galingas veikimas – kaip nenugalimas vandens srautas. Tokiu būdu, tai chi harmoningai suderina minkštumą ir kietumą, atpalaidavimą ir aktyvumą, kuriuos kinų filosofinė tradicija sieja su dviem pasaulio pradais yin ir yang. Todėl tai chi dažnai vaizdingai apibūdina kaip „plieną, įvyniotą į vatą“.

Praėjus keliems šimtmečiams – atsiradus naujiems galingiems ginklams, naujoms kariavimo strategijoms – ėmė blėsti tradicinių kovos menų svarba kaip būdo pergalei pasiekti mūšyje. Pasidarė lengviau apsiginkluoti šautuvu, negu ilgus metus tobulinti savo judesius ir dvasią. Tuomet ypatingą dėmesį patraukė tai chi estetiniai, gydomieji, psichologiniai ir dvasiniai aspektai. Šių savybių dėka tai chi populiarumas peržengė Kinijos sienas ir pradėjo užkariauti Vakarus.

Straipsnį parengė: "SeiDo" tai chi mokytojas Dima Kuniškis
Taiči paskaitos centre "SeiDo" jau nuo lapkričio 16 d.

2009 m. spalio 20 d.

Sekmadienio popietė su "SeiDo" mokytojais

Kaip kad ir buvo planuota spalio 18 d., gražią sekmadienio popietę saviugdos centre „SeiDo“ vyko nemokamos, pažintinės pratybos – seminaras žmonėms, kuriuos domina saviugdos keliai per senąjį Rytų kultūros palikimą. Į šias pratybas susipažinti su „SeiDo“ veikla susirinko virš 20 vilniečių besidominčių joga, karate ir tai chi.

Centro administracija pasiūlė savo svečiams netradicinį formatą: apžiūrėję centro patalpas, pasivaišinę arbata, visi svečiai, mokytojai, centro administracijos darbuotojai susirinko į jogos pratybų salę, jaukiai susėdo ant jogos kilimėlių, apsigaubė vilnonėmis skraistėmis ir šiltoje atmosferoje pasiklausė trumpo centro veiklos apibūdinimo, jo siekių, tikslų, mokymo būdų, krypčių.

Po to saviugdos centro „SeiDo“ mokytojai pristatė savo dėstomas disciplinas: apie tradicinį, originalų arba Budo karate papasakojo Lietuvos tradicinio karate asociacijos prezidentas, 4 Dan'o meistras Giedrius Dranevičius, mintimis apie jogą ir jos tradicijas pasidalino mokytoja Inga Rubikieknė, o Dima Kuniškis labai išsamiai išdėstė savo žinias apie tai chi, kurį praktikuoja daugiau nei 20 metų. Centro lankytojai galėjo prisiliesti prie trijų rytų kultūrų – japonų, indų bei kiniečių tradicijų, susipažinti su fizinio ir dvasinio tobulėjimo ištakomis, kurios yra absoliučiai bendros visoms trims dėstomoms saviugdos centre, disciplinoms.

Po trumpo pažintinio seminaro saviugdos centro svečiai buvo pakviesti praktiškai pabandyti kas yra karate, joga ir tai chi. Po pratybų mokytojai atsakinėjo į iškilusius klausimus, nuoširdžiai stengėsi paaiškinti esminius dalykus, kuo patrauklus ir efektyvus yra kiekvienas iš šių kelių. Ilgiausiai klausytojai užsibuvo tradicinio karate pratybų salėje. Bene valandą laiko Giedrius Dranevičius atsakinėjo į žmonių užduodamus klausimus apie karate, stengdamasis suformuoti teisingą požiūrį į šį unikalų savigynos meną, sugriauti turimus stereotipus, kad karate skirtas tik stipriems, drąsiems, greitiems, skausmo nebijantiems, ištvermingiems ir jauniems žmonėms. „Aš manau, kad tokiems žmonės apskritai karate nereikalingas, nebent jie norėtų tapti dar geresniais. Karate tam ir praktikuojame, kad tokie taptumėme, o ne su tokiais duomenimis ateitumėme studijuoti. Karate kelyje svarbiausias yra procesas, kurio metu vyksta nuolatinis asmenybės tobulinimas, naudojant kovos menų technikas. Juk galutinis karate tikslas – pasiekti pergalę be kovos ir būti sveikam tiek savo kūnu, tiek savo siela“ - savo išgyvenimais dalinosi Giedrius Dranevičius

Saviugdos centro administracija, bei mokytojai labai dėkingi visiems svečiams praleidusiems kartu šią sekmadienio popietę ir nuoširdžiai tikisi, kad laikas praleistas kartu buvo prasmingas, atmosfera labai šilta, o bendravimas betarpiškas.

Kitas toks susitikimas planuojamas lapkričio 8 d., taip pat sekmadienį nuo 16.00 val. Pakvieskite draugus, kuriems sunku apsispręsti, kurie dar ieško savo kelio, bei atvykite patys!

Čia Jūs visuomet laukiami!!!

Daugiau nuotraukų rasite "SeiDo" Facebook

2009 m. spalio 13 d.

Kodėl žmonės bijo karate?

Kaip bebūtų liūdna, bet dažnai tenka girdėti, kad karate tai muštynės, kad karate galbūt tinka tik vaikams, kad karate gali sportuoti tik vyriškos lyties atstovai, kad ši praktika susijusi su traumomis ir panašiai.. Kadangi ugnies be dūmų nebūna ir visi mitai turi tam tikrą pagrindą, paanalizuokime, kodėl taip nutiko?

Taip nutiko dėl to, jog šiandien po šiuo pavadinimu galima surasti viską, tik ne originalų karate! Visi, kas tik nori, šį bendrinį žodį naudoja įvairioms muštynių formoms apibūdinti, o jeigu kas pastebi ir jų paklausia, kodėl brutalios, jėgos kultą aukštinančios muštynės vadinasi karate, tuoj gauna greitą atsakymą – čia vienoks ar kitoks stilius, todėl jis ir neatitinka jūsų susiformuoto ar kažkur girdėto tikrojo suvokimo apie karate. Jei jūsų šis atsakymas neįtikino, tuomet dar pridedamas „svarus“ argumentas, kad tai „kietas“ stilius - kontaktinis karate. Pradedantiesiems visuomet sunku atskirti pelus nuo grūdų ir tik ieškantys visuomet randa atsakymus, kurių jie nusipelnę.

Dėka tokių neteisingų stereotipų, dauguma sąmoningų, mąstančių žmonių paprasčiausiai vengia ar bijo peržengti karate dodžo (vieta, kur vyksta pratybos) slenkstį ir susipažinti kas iš tiesų yra originalus, tradicinis karate. Juos sustabdo mintis apie skausmą, brutalumą, paviršutiniškumą, jėgos kultą, agresiją, o taip pat vaikystėje patirtos neigiamos emocijos karate treniruotėse pas įvairaus plauko trenerius.

Saviugdos centre „SeiDo“ nuo rugsėjo 1 d. vyksta originalaus tradicinio karate pratybos, kurias organizuoja jau 17-ti metai sėkmingai veikiantis Vilniaus tradicinio karate do klubas „Lūšis“. „SeiDo“ centro misija - parodyti tikrą karate veidą: nesumistifikuotą, neapkabinėtą stilių pavadinimais, originalų, šviesų, tokį, kokį mums paliko karate legenda, mokytojas Hidetaka Nishiyama.

Bėgant šimtmečiams, meistrai siekė sukurti kovos menų sistemas, kurios priklausytų ne tik nuo fizinės jėgos, bet ir nuo meistriško psichinės, gyvybinės energijų ir neribotų individo protinių galimybių panaudojimo. Budo karate moko žmogų kontroliuoti oponentą be fizinio susidūrimo ir siūlo fizines disciplinas tik kaip priemonę siekiant pergalės be kovos.

Saviugdos centre „SeiDo“ sekmadienio popietėmis organizuojamos pažintinės pratybos, kurių tikslas - supažindinti platesnį visuomenės sluoksnį su tradiciniu karate, paneigti nusistovėjus ir tiesos neatitinkančius stereotipus apie šį savigynos meną, atskleisti karate filosofinę pusę, parodyti šio meno naudą kasdieniniame kiekvieno žmogaus gyvenime, verslo pasaulyje, šeimoje.

Per įvadines pratybas sužinosite kam iš tiesų karate tarnauja, kaip šis savigynos menas padeda išlaikyti ramybę, stabilias emocijas sudėtingose gyvenimo situacijose, susipažinsite su esminiais Budo filosofijos aspektais, suvoksite kad galima ir reikia judėti efektyviai, taisyklingai, tausojant ir gerinant savo sveikatą. Taip pat turėsite galimybę praktiškai pasibandyti kai kuriuos karate principus, pajusti ką reiškia profesionali pramankšta, suteikianti kūnui puikų raumenų tonusą, sužadinanti proprio receptorius, energizuojanti jį, sukurianti stabilumą lumbasakralinėje (liemens/kryžmens) stuburo dalyje, apsaugojanti jautriausią žmogaus vietą nuo išvaržų ir nepageidaujamų skausmų.

Mes manome jog atėjo laikas kiekvienam susiformuoti savo nuomonę apie tikrąjį karate. Esame tikri, kad stereotipai, kurie vyrauja visuomenėje tikrai subliūkš ir kiekvienas atėjęs turės galimybę pajusti, kad karate tarnauja kaip vienas iš efektyviausių įrankių tobulinant, kūną, disciplinuojant protą ir auginant sielą. Šis įrankis tinka visiems – tiek vyrams, tiek moterims, tiek vaikams, tiek ir jų seneliams.

Įvadinės pratybos saviugdos centre "SeiDo"

Su dideliu džiaugsmu norime Jums pristatyti naują mūsų centro idėją – galimybę nemokamai iš arčiau ir plačiau susipažinti su saviugdos centre „SeiDo“ mokomomis disciplinomis, mokytojais, kurie veda žmones savo pačių pasirinktais keliais.

Kodėl įvadinės/pažintinės pratybos? Kodėl gi iš karto neprisijungus prie grupės? Mes irgi norime Jūsų paklausti kodėl?

Šioje srityje savo veiklą vystome jau 17 – ti metai ir matome, kaip sunku žmonėms priimti sprendimą kur ateiti, ką pasirinkti, kokiais kriterijais vadovaujantis renkantis vieną ar kitą saviugdos formą. Šiandien informacijos srautas iš tiesų didelis mus pasiekia daugybė pasiūlymų. Tik gražiai parašyti ir suredaguoti tekstai dažnai neatitinka to, kas iš tiesų slypi po jais.

Tai gi mes nusprendėme sudaryti žmonėms galimybę ateiti ir tiesiogiai pabendrauti su Mokytojais, gauti atsakymus į užduotus klausimus, praktiškai pabandyti kas Jums tinka ar patinka ir savarankiškai priimti sprendimą kokiu keliu ir kokio mokytojo vedamas norėtumėte eiti Jūs!

Mūsų centre Jūsų lauks trijų senųjų Rytų kultūrų saviugdos keliai: karate – atkeliavęs iš Japonijos, joga – pasiekusi mus iš Indijos, tai chi – senosios kiniečių kultūros palikimas.
Šie pavadinimai nors ir girdėti daugumai.. tačiau kaip ir visame kame, už kiekvienos disciplinos slypi mokytojas. Tik nuo jo žinių gilumo, gebėjimo perduoti jas priklauso kaip toli kiekvienas gali pažengti šiame kelyje.

Atvykite patys, pasikvieskite draugus ir pasinaudokite šia galimybe susipažinti su mūsų centro mokytojais ir jų dėstomomis disciplinomis.

Į šias pratybas būtina išankstinė registracija!

Dėmesio! Siurprizas dalyvaujantiems! Pratybų metu surengsime loteriją, kurios nugalėtojas gaus mėnesio abonementą į "SeiDo" centrą pasirinktai disciplinai! Registruokitės!

Registracija vyksta adresu: http://www.karatedo.lt


Keletas nuotraukų iš pažintinių pratybų:

Išbandę visas 3 centro siūlomas disciplinas lankytojai gali užduoti mokytojams rūpimus klausimus.



Taichi mokytojas Dima Kuniškis pristato savo discipliną.


Jogos mokytoja Inga Rubikienė veda pažintines pratybas.


Mokytojas Giedrius Dranevičius pristato tradicinį karate.

2009 m. spalio 12 d.

Nemokamos pažintinės jogos pratybos saviugdos centre "SeiDo"

Jau nuo spalio 18 d. saviugdos centre "SeiDo" vyks pažintinis nemokamų paskaitų/pratybų ciklas, skirtas susipažinti su centru ir jame vykdoma veikla. Savo dėstomus dalykus centre pristatys jogos ir tradicinio karate mokytojai: Inga Rubikienė ir Giedrius Dranevičius.

Paskaitos pradžia: 16 val.

Centre "SeiDo" mokoma Aštanga Vinjasa jogos. Aštanga Vinjasa joga yra dinamiška ir meditatyvi praktika. Vakariečiams ją pirmiausia pristatė Šri K. Pattabhi Jois (1915-2009), atsidavęs jogas ir sanskrito žinovas. Kaip mokė Jois, Aštanga yra Hatha jogos rūšis, kur didžiausias dėmesys skiriamas asanoms (pozoms), pranajamai (kvėpavimo kontrolei) ir vinjasai (asanų susjungimui kvėpavimu ir judesiu). Aštanga Vinjasa joga taip pat yra apibūdinama kaip „vaistas protui“, nes ji leidžia pasiekti gilią pusiausvyros ir ramybės būseną.

Registracija į pažintines pratybas vyksta svetainėje: http://www.karatedo.lt

2009 m. spalio 9 d.

5-tosios ITKF tradicinio karate pasaulio taurės varžybos

Šį savaitgalį, spalio 10 d., Lenkijoje, "Stara Wies" dodžo vyks 5-tosios ITKF tradicinio karate pasaulio taurės varžybos.

Šiose varžybose dalyvauja ir du Lietuvos sportininkai: Rytis Bublevičius ir Natalija Artiomova. Geriausiems pasaulio tradicinio karate sportininkams teisėjaus Lietuvos tradicinio karate asociacijos prezidentas Giedrius Dranevičius.

Šios varžybos tai kartu ir planuotas oficialus Japonų kovos menų centro "Stara Wies Dojo" atidarymas bei 90 metų Lenkijos ir Japonijos diplomatinių santykių jubiliejus.

Renginio globėjas - Mr. Lech'as Walesa, buvęs Lenkijos prezidentas ir Nobelio premijos lauretas.

"Stara Wies" dodžo tarnaus kaip pasaulinis Budo kovos menų mokymo centras. Šiuo metu centro įkūrėjai mėgina suteikti centrui Mokytojo Hidetakos Nishiyamos vardą. Jis yra pasakęs: "Budo yra neįkainojamas žmogiškosios kultūros lobis, puoselėtas ir vystytas daugelį šimtmečių. Šis vertingas žinių palikimas rodo mums kelią į žmogiškąjį tobulumą per fizines, proto ir dvasios treniruotes. Mūsų atsakomybėje yra išsaugoti ir išlaikyti Budo ateinančioms kartoms."

2009 m. spalio 7 d.

Saviugdos centre "SeiDo" sportuok nemokamai!

Nuo šių metų spalio mėnesio skelbiame akciją „Pasikvieskite draugų sportuoti kartu ir patys sportuokite nemokamai“.
  • Už kiekvieną atsivestą ir sportuojantį draugą, suteikiama 10% nuolaida mėnesiniam abonementui
  • Pakvietus sportuoti 10 draugų, patys sportuokite nemokamai!
  • Šeimos nuolaidos ir šios akcijos nuolaidos sumuojasi!
  • Draugą galite pakviesti sportuoti karate, joga ar tai chi (nepriklausomai ką patys sportuojate).
  • Nuolaida atvedusiam galioja tol, kol sportuoja pakviestasis, bet ne ilgiau nei iki sporto sezono pabaigos (2010 06 31).
Jūsų bičiuliams nepakanka tik jūsų rekomendacijų? Gal jie dar nežino ką pasirinkti? Tuomet siūlome mūsų centre nemokamai išbandyti visas siūlomas paslaugas.

2009 m. spalio 6 d.

Joga ir sveikata

Dažnai sakoma, kad norint gyventi laimingai, reikia būti geros sveikatos. Net ir sveikindami vieni kitus įvairiomis progomis, žmonės linki sveikatos.

Susitinka du žmonės ir sako vienas kitam: „Sveikas!”, “ Sveika!”. Koks gražus pasisveikinimas!

Šiais laikais sveikata suprantama holistiškai– kaip fizinės, protinės ir dvasinės gerovės būsena. Ar lengva pasiekti ir išlaikyti tokią gerovės būseną, kai aplink tiek daug skubėjimo, įtampos, streso? Kaip nuraminti besiblaškantį protą, rasti tinkamiausią sprendimą, patirti vidinę ramybę?

Avi Rokah seminaras Vilniuje spalio 2 - 4 d.

Šį savaitgalį Lietuvos tradicinio karate meistrai tobulino savo įgūdžius su vienu geriausių pasaulyje tradicinio karate Mokytoju Avi Rokah, kuris šiuo metu moko ir gyvena Los Angele. Avi Rokah į Lietuvą atvyko jau trečiąjį kartą Lietuvos tradicinio karate asociacijos prezidento Giedriaus Dranevičiaus kvietimu.

Avi Rokah – toliausiai pažengęs karate Mokytojo Hidetakos Nishiyamos studentas. Po Mokytojo mirties Avi Rokah labai rimtai susirūpino tradicinio karate idėjų išsaugojimu ir jų perdavimu ateinančioms kartoms. Jo gyvenimas pašvęstas karate tikrosios esmės suvokimui ir jos perdavimo savo mokiniams.

„Tai unikalus žmogus – paprastas, šiltas, nuoširdus ir tikintys tuo, ką jis daro. Jo meistriškumo lygis labai aukštas ir su kiekvienu susitikimu jis vis didėja. Pažiūrėjus į Mokytoją supranti, kad amžius daro jį tik brandesnį ir efektyvesnį. Jis pats geriausias pavyzdys mums visiems, kaip žmogus, neturintis įgimtų „supermeno“ savybių, savo nuoširdžiu darbu ir giliomis studijomis, kaip ir jo Mokytojas, tapo gyva karate legenda“ - įspūdžiais dalinosi Giedrius Dranevičius.

2009 m. spalio 4 d.

Joga "Aštanga Vinjasa"

Bendra informacija apie Aštanga Vinjasa jogą

Verčiant iš sanskrito kalbos, joga reiškia „sujungti“ arba „sujungimas“, „sąjunga“ ir yra plačiau apibūdinamas kaip kūno galios, proto ir sielos sąjunga.

Egzistuoja daug skirtingų jogos formų. Pagrindinės jogos pakraipos yra šios: Hatha, Karma, Bhakti, Džnana, Radža, Tantra. Visos jos turi savus metodus, tačiau visų jų tikslas vienas – savirealizacija ir tobulėjimas.

Apie centro "SeiDo" atidarymą

Apie mus rašo DELFI portalas: http://gyvenimas.delfi.lt/grozis_ir_sveikata/article.php?id=24330276

Daugiau nuotraukų iš centro atidarymo šventės rasite Facebook: http://www.facebook.com/pages/Saviugdos-centras-SeiDo/139854475771

Laukiame Jūsų pratybose!