2010 m. rugsėjo 27 d.

Baigėsi mokytojo Avi Rokah seminaras Vilniuje

Nuo penktadienio vakaro iki sekmadienio vakaro Lietuvos, Latvijos, Čekijos, bei Rusijos tradicinio karate meistrai prasmingai leido laiką su tradicinio karate lyderiu, 6 Dan'o meistru, Avi Rokah. A. Rokah, vienas iš toliausiai pažengusių Mokytojo Hidetakos Nishiyamos studentų, toliau tęsia geriausias savo Mokytojo tradicijas, perduodamas gautas žinias ateities kartoms.

A. Rokah mokymai niekuomet nebuvo paviršutiniški ir lengvi. Suvokti jo mokymą ir gautas žinias paversti įgūdžiais reikia ir valios, ir noro, ir daug triūso kasdienių pratybų metu. Šio seminaro metu Avi naudodamas kihon (bazinės technikos) bei katų (forma, kova su įsivaizduojamu priešininku) elementus pakartojo bazinius principus, praplėtė žmonių suvokimą apie tų principų pritaikymą laisvoje kovoje, gyvenime. Seminaras buvo labai gilus ir tikrai kiekvienas seminaro dalyvis gavo žinių tiek, kiek tik jis galėjo jų „panešti“.

Mokytojas džiaugėsi seminaro dalyvių aktyvumu, prasmingais klausimais, kurie parodė, kad čia susirinkę žmonės ne tik „bukai“ kiloja rankas ar „mojuoja“ kojomis, bet ir mąsto, stengiasi suvokti vienų ar kitų reiškinių priežastis. Juokaudamas Avi sakė: „Kuomet savo Mokytojo (H. Nishiyamos) klausdavau kodėl negaliu padaryti vieno ar kito dalyko jis visuomet man atsakydavo taip pat: „Bandyk toliau“:) (keep trying). Taip pat akcentavo, kad ne tiek svarbu treniruočių kiekybė ar judesių gausa, kiek svarbus kiekvieno judesio sąmoningas atlikimas, lyg kas kart jį darytum pirmą kartą.

Žinių gavome su kaupu, o kaip žinia, visuomet priimdami žinias, prisiimame ir atsakomybę elgtis su jomis atsakingai, neiššvaistyti jų, gyventi su jomis. Tad dabar mūsų laukia kitas etapas, suvokti tai ką paliko Mokytojas ne tik galva, bet ir kūnu, susiformuojant teisingus įgūdžius ir perduodant jas toliau, ateities kartoms.

Dėkojame visiems už puikią atmosferą seminaro metu, geranoriškumą ir begalinį norą tobulėti visiems kartu! Iki kitų nuostabių akimirkų:)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą