2011 m. sausio 23 d.

Pasibaigė tradicinio karate atestacija Vilniuje!


Sausio 19 - 20 d. saviugdos centre "SeiDo", Vilniuje, vyko tradicinio karate atestaciniai egzaminai. Atestavosi visi - vaikai, jaunimas, suaugusieji, jau pasiekę tam tikrų rezultatų tradicinio karate kelyje.

Atestacija ar diržų gynimas nėra pagrindinis tikslas karate kelyje. Tai lyg vienos ar kitos klasės baigimas, paskatinantis praktikuojantįjį tradicinio karate meną nesustoti tobulėjimo kelyje ir judėti toliau.

Lietuvoje tradicinio karate sportininkus atestuoja Lietuvos tradicinio karate asociacijos prezidentas, 4 Dan'o meistras, Giedrius Dranevičius. G. Dranevičius pats praėjo nelengvą kelią, jam teko paraugauti ir šilto ir šalto karate kelyje. Šiame kelyje, kaip ir visuose keliuose, buvo džiaugsmo akimirkų, kartėlio, pralaimėjimo nuoskaudų, bet visi kelio etapai yra reikalingi, nes jie suteikia mums stiprybės, pasitikėjimo, atkaklumo siekiant užsibrėžtų tikslų. Kiekvienam egzaminui meistras ruošdavosi labai atsakingai ir kruopščiai, todėl egzaminai jam visuomet būdavo tik didžiulė šventė, galimybė pasidalinti savo patirtimi su kolegomis ir pademonstruoti pasiektą meistriškumą.

Pats praėjęs sunkų, bet labai prasmingą šio kelio etapą Giedrius Dranevičius reikalauja to paties ir iš visų Lietuvos tradicinio karate mokinių. "Mūsų šalyje iš tiesų labai aukštas tradicinio karate lygis ir jis iš dalies priklauso nuo griežto sportuojančiųjų atestavimo. Sportininkai, žinodami, kad Lietuvos tradicinio karate asociacijoje diržai nebuvo ir nebus "pardavinėjami", kad juos reikės apsiginti, kruopščiai ruošiasi atestacijai, gilinasi į karate meno subtilybes. Visi sportininkai, sėkmingai išlaikę atstacinius egzaminus, gali drąsiai didžiuotis savo pasiektais rezultatais. Juk iš tiesų smagu, kuomet išvažiavęs į užsienį matai, jog tavo pasiektas meistriškumas tikrai atitinka diržo spalvą, o ne retai ir lenkia kolegų iš užsienio, dėvinčių tokius pat diržus, meistriškumą." - po atestacijos savo mintimis dalinosi Giedrius Dranevičius.

Atestastacija baigėsi, o kelias tęsiasi toliau. Sportininkai toliau gilinsis į tradicinio karate paslaptis, stengsis tapti dar efektyvesniais ir geresniais nei buvo vakar. Svarbiausias tikslas tradicinio karate kelyje - pats mokymosi procesas. Atestacija ar varžybos - tai tik maži tarpiniai sustojimai, suteikiantys galimybę pasitikrinti savo formuojamus įgūdžius, kelio kryptį bei žinių lygį.

"Reikia visuomet atminti vieną dalyką, jog suklupus, mes turime laisvą pasirinkimo valią - atsikelti ir eiti toliau arba pasiduoti, pasiduoti pačiam sau. Nepamirškite, kad iš pralaimėjimų žmogus visuomet pasimoko gerokai daugiau nei iš savo pergalių." - baigdamas atestacijų sesiją visoje Lietuvoje pabrėžė karate mokytojas G. Dranevičius.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą